Szombat késő délután a vállalat Facebook-oldalán kért bocsánatot a gyenge lábakon álló e-jegyrendszerért és a rendszer egyik hibáját felfedő fiatal meghurcoltatásáért a T-Systems Magyarország vezérigazgatója. Kaszás Zoltán korszerűtlenségről, alázatról és együttműködésről ír.
Egy vagdalkozó hangnemű keddi sajtótájékoztató, hosszú napok szándékos hallgatása és a pénteken vállalhatatlan szintre lépett botrány után szombat délután megszólalt a BKK + T-Systems páros egyik tagja: bocsánatkérés jelent meg a T-Systems Magyarország Facebook-oldalán.
Kaszás Zoltán azt írja: mindenekelőtt mindenkitől szeretne bocsánatot kérni, mint a T-Systems Magyarország vezérigazgatója. “Talán fontos lett volna előbb megszólalnom, de az adott ügy kapcsán nagyon sok körülmény került elő és szerettem volna tisztább képet kapni, egyértelműbben látni.”
A vezető szerint a megrendelő BKK-val közösen, a T-Systems munkatársainak “komoly erőfeszítései mellett” jött létre az online értékesítési rendszer. Ugyanakkor beismerte:
Vitathatatlan, hogy a rendszer bizonyos komponenseinél már léteznek fejlettebb, korszerűbb megoldások.
Kaszás azt írja, fontos számára, hogy “az általunk és a közösség jelzései alapján feltárt hiányosságok kapcsán, szakmai és emberi alázattal tudjunk szembenézni a helyzettel és legyen bennünk kellő tartás és szakmaiság, hogy ezeket javítsuk, elhárítsuk. Azt szeretném, hogy ez a rendszer mindenki számára megfelelő legyen.” A vezérigazgató ígérete szerint maximálisan együttműködnek majd a Tarlós István által indított vizsgálatban. Azt írja:
Felelősségem teljes tudatában ki tudom jelenteni, hogy a cégen belül sem maradnak el a szükséges lépések.
Kaszás Zoltán ezután a rendszer egyik gyengeségét feltáró fiatal esetéről szól, amely személy szerint őt is megérinti. A vezérigazgató úgy látja, hogy az adott körülmények között nem volt számára más lehetőség, mint megtenni a feljelentést, ugyanis “a fiatalember nem felénk jelzett”.
“A T-Systems Magyarország vezetőjeként, amennyiben bebizonyosodik etikus magatartása, szeretném felajánlani a jövőbeni együttműködés lehetőségét számára, ha ő erre nyitott” – írja Kaszás Zoltán hosszú órákkal azután, hogy ezt a Green Fox Academy már megtette.
“Eljött az ideje, hogy Magyarországon az "ethical hacking” tevékenység körüli társadalmi és szakmai párbeszéd megkezdődjön, és megteremtődjenek ennek a tevékenységnek a törvényes, szabályozott keretei. Ennek érdekében a T-Systems Magyarország ezzel kapcsolatos kezdeményezésekkel („bug bounty”) áll elő a közeli jövőben.” – írja a T-Systems vezérigazgatója egy nappal azután, hogy ezt a Prezi-társalapító Halácsy Péter már szóba hozta.
Ha értesülni szeretne az ügy fejleményeiről, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.