Nem valószínű, hogy örömtáncot lejtenének a Szilícium-völgy nagy cégei az elnökválasztási eredmények kapcsán.
Donald Trump sosem rejtette véka alá a véleményét, sokszor kritizálta a nagy amerikai tech cégeket amiatt, hogy eszközeiket külföldön gyártatják, nem egyszer fejezte ki rosszallását az Apple-termékek kínai előállítása miatt. Többször is hangsúlyozta az elnökválasztási küzdelem alatt, hogy azt szeretné, ha az amerikai cégek a hazai létesítményekre és munkaerőre koncentrálnának, viszont a Szilícium-völgy nagyjai, beleértve a Google-t, a Microsoftot, az Apple-t sok-sok ezer munkavállalót foglalkoztatnak a tengeren túl.
Hasonlóan kemény véleményt fogalmazott meg Trump az Apple ellen, a San Bernardinó-i terrorista telefonjának feltörése ügyében. Talán emlékeznek még, hogy az Apple – felhasználói adatainak védelmére hivatkozva – megtagadta az együttműködést az FBI-jal, más kérdés, hogy végül a kormányszerv sikerrel járt (igaz, ezért nem keveset kellett fizetnie).
Trump egyértelműsítette, hogy ha ő lenne (lesz) az elnök, akkor ilyen nem fordulhatna elő, az Apple nem tehetné ezt meg. Februárban még bojkottra is felszólított a cupertinói cég ellen, annak ellenére, hogy ő maga is több millió dollár értékben birtokol Apple-részvényeket. Az is érdekes, hogy a Twitterre írt kemény, Apple-ellenes szavait egy iPhone-nal posztolta (igaz, azt is közzétette, hogy ha nem tesz kedve szerint az Apple, akkor csak a Samsung-telefonját fogja használni), és olyan fotók is napvilágot láttak, amelyeken MacBookon dolgozik.
Trump hangsúlyozza, hogy a célja ismét naggyá tenni Amerikát. A nagy tech cégek is ezt vallják, de biztos nem úgy képzelik ezt el, mint a leendő elnök. A Softpedia szerint mindenesetre csak idő kérdése, hogy elkezdődjék a vita a két fél, az elnök és a nagy amerikai tech cégek között.