Tech hvg.hu 2012. július. 22. 10:56

Először a világon: közösségi média vezérelte fényjáték lesz Londonban

Különös fényjátéknak lehetnek szemtanúi a londoniak és persze a brit főváros turistái: az olimpia és a paralimpia ideje alatt egy közel félórás fényjátékot közvetít a londoni óriáskerék, a London Eye. A fények színeit pedig a twitterezők fogják meghatározni.

Már csak néhány nap van hátra a Londoni Olimpiai Játékok kezdetéig, s a brit főváros egy különös meglepetéssel készül a nagy eseményre. A város egyik nevezetessége, a hatalmas óriáskerék, a London Eye esténként fénybe borul, s hogy milyen színekben, azt a twitterezők fogják „megmondani".

A MIT (Massachusetts Institute of Technology) néhány diplomása és a Wolverhamptoni egyetem egyik professzora, aki amúgy szakértője a közösséginyelv-használatnak, vizsgálni kezdték az olimpiával kapcsolatos, Egyesült Királyságbeli tweeteket az olimpiai láng fellobbanásának pillanatától. Azóta napi 20 000 – 60 000 tweet születik, s az olimpiai játékok ideje alatt napi százezerre számítanak.

A professzor és munkatársai egy algoritmust fejlesztettek, amelyik figyeli a brit twitterezők hangulatát (erre a tweetek szövegéből következtetnek). Az olimpia és a paralimpia ideje alatt minden este 9 órától egy közel 30 perces fényshow-t vetítenek a London Eye-ra, és a fények a már említett hangulatot közvetítik valós időben. Ha a bejegyzések elégedetlenséget sugallnak, akkor a bíbor színek dominálnak, az elégedettséget a sárga jelzi, míg a semlegességre a zöld utal.

[[ Képelem () ]]

Egy teljes nap hangulatát 24 perces fényshow-vá lényegítik, kifejezve a nap emocionális hullámhegyeit és –völgyeit. A fejlesztők bíznak abban, hogy az olimpiai játékok ideje alatt legfőképpen a sárgás színű London Eye-ban gyönyörködhetnek majd. Persze nem kell ahhoz elutazni a brit fővárosba, hogy élvezhessük a fényjátékot – ezen a linken minden este élőben csodálható a színpompás óriáskerék.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.