5 bárkinek hasznos mini weboldalVannak a nagyon összetett, bonyolult feladatok elvégzésére is képes, ám néha nehezen...
5 bárkinek hasznos mini weboldal
Vannak a nagyon összetett, bonyolult feladatok elvégzésére is képes, ám néha nehezen átlátható webalkalmazások, és vannak egyszerű, egy feladatra koncentráló, de hasznos kis oldalak. Utóbbiakból mutatunk most ötöt.
Tovább a cikkhez >>>
Készítsünk látványos 3D-s webgalériát, programozás nélkül
Ha szeretnénk weboldalunkat kicsit izgalmasabbá tenni mondjuk egy látványos, 3D-s Flash slideshow segítségével, nem kell napokig tanulni a Flash-programozást. Weboldalunk színesítésére kiválóan alkalmas, ha mondjuk egy 3D-s Flash animációt alkalmazunk. Ám egy ilyen profi megjelenésű animáció összeállítása, dacára annak, hogy a Flash használata könnyen megtanulható, azért elvisz némi időt az életünkből. Márpedig időnk egyre kevesebb van mindenre. Sebaj! Az alábbi kis programmal ugyanis pillanatok alatt megoldható a feladat, ráadásul nulla programozói vagy grafikusi tudás birtokában is olyan végeredményt kapunk, hogy leesik az ismerőseink álla, amikor weboldalunkra tévednek (feltéve persze, hogy olyan böngészőt és platformot használnak, amelyen a Flash is elérhető).
Tovább a cikkhez >>>
Nézze meg, mit fotóznak ellopott vagy elhagyott fényképezőgépével
Elhagytuk vagy ellopták a fényképezőgépünket? Van okunk a pánikra, de azért egy jópofa kis weboldalnak köszönhetően még az is lehet, hogy egyszer csak a nyomára akadunk. Megmutatjuk, miként!
Tovább a cikkhez >>>
Növelje notebookja működési idejét egy egyszerű, ingyenes alkalmazással
A modern notebookok akkumulátora már jó pár óráig bírja, de egy megszállott számítógépezőnek ez a jó pár óra bizony kevés. Az alábbi alkalmazással sokat tehetünk hordozható gépünk működési idejének növeléséért, és ezzel együtt a környezetünkért is.
Tovább a cikkhez >>>
Öt klasszikus játék, böngészőre átalakítva
Klasszikus játékok – mindannyian szeretettel és nosztalgiával emlékszünk vissza rájuk. Sajnos a hardverek és operációs rendszerek rohamos fejlődése miatt a legtöbbjüket már nem élvezhetjük. Vagy mégis? Hogy mi is a klasszikus, az persze elég változó: függ az életkortól és persze attól is, hogy annak idején milyen hardverrel rendelkeztünk. Van egy generáció, akinek a Commodore 64-es (Amigás, Spectrumos stb.) játékok számítanak klasszikusnak, a fiatalabb generáció tagjainak szemét a jó öreg eredeti DOOM vagy a Quake képes fátyolossá tenni… Bármelyik csoportba is tartozzunk, egyvalami közös: ezek a remek, néha korszakalkotó és stílusteremtő játékok a mai modern gépeken már nem vagy csak nagyon sok „hekkelés” után képesek elindulni.
Tovább a cikkhez >>>