Min nem futott még a Doom? Például egy iPhone-átalakítón. De most ezt is megcsinálták
Bármilyen hihetetlen, akár egy Lightning-HDMI átalakítón is futtatható a Doom, így már csak az a kérdés, mi lesz a következő.
Bármilyen hihetetlen, akár egy Lightning-HDMI átalakítón is futtatható a Doom, így már csak az a kérdés, mi lesz a következő.
Május közepén érkezik majd az új Doom, ami a The Dark Ages címet kapta, és aminek története az előző két rész előtt játszódik.
Bárki letöltheti azt a .doc-fájlt, amit a Wordben megnyitva elindul a legendás Doom játék. A dologban van azért némi kockázat.
Lassan tényleg jogos lesz a kérdés: mi az, amin vagy amiben még nincs ott a Doom? Mert a fűnyíró, terhességi teszt és sok más után egy Captcha-ellenőrzőablakba is beépítették.
Szimulált környezetben bárki kipróbálhatja a Doom kvantumszámítógépekre portolt változatát, bár komoly kompromisszumokkal. Nincs még ugyanis olyan hardver, amin futtatni lehetne – és nem is valószínű, hogy ha lesz, a Doomhoz fogják majd elindítani.
Gyorsan reagáltak a régi Doom játékokat alakítgató rajongók arra, hogy kiderült: 2025-ben új rész érkezik a sorozathoz.
Kétperces előzetest tett közzé vasárnap a Bethesda Softworks, amiből már látszik, milyen lesz a 2016-ban megjelent Doom előzményjátéka.
Sokan egy eszpresszót lassabban isznak meg: egy „speedrunner” állítólag több mint 100 ezer próbálkozást követően gyorsabban teljesítette a Doom 2 első szintjét, mint az eddigi, 26 évvel ezelőtti rekordtartó.
A Neumann Társaság pályázatán a több mint negyven évvel ezelőtt megjelent, házilag összeszerelhető magyar Homelab-3 hobbikomputerre készültek jóval későbbi vagy világszerte elterjedtebb számítógépekről ismert játékok, így például a Doom vagy a Wizard of Wor klónjai.
Átlátszó és feltekerhető lehet a jövő. Legújabb elképzeléseikbe engedtek betekintést a kisebb-nagyobb technológiai vállalatok a múlt héten rendezett MWC Barcelona 2024 szakkiállításon.
Nappal fűnyíró, este játékgép lehet a Husqvarna robotfűnyírója, érkezik ugyanis az ingyenes frissítés, ami a Doomot is elhozza rá.
Lauren Ramlan, a Massachusettsi Műszaki Egyetem biotechnológiai kutatója baktériumokat vett rá arra, hogy úgy viselkedjenek, mint egy kijelzőn a pixelek. Az eredmény egészen lenyűgöző.