Lauren Ramlan, a Massachusettsi Műszaki Egyetem biotechnológiai kutatója baktériumokat vett rá arra, hogy úgy viselkedjenek, mint egy kijelzőn a pixelek. Az eredmény egészen lenyűgöző.
Az elmúlt években mintha sportot űztek volna abból a hozzáértők, hogy ki tudja egyszerűbb vagy extrémebb dolgon elindítani a Doomot. Volt már rá példa, hogy
indították el a játékot. A fenteik közül mind érdekes kísérletezés, de új király követeli a trónt: Lauren Ramlannek, a Massachusettsi Műszaki Egyetem biotechnológiai kutatójának sikerült valódi baktériumokat úgy rendezni, hogy pixelként viselkedjenek, így meg tudta rajtuk jeleníteni a 30 éves lövöldözős játékot.
A Rock Paper Shotgun beszámolója szerint a kijelző felbontása 32x48 pixeles, a frissítése pedig igen csekély: csupán 1 képkocka/másodperces sebességgel tudja megjeleníteni a játékot.
Ez nem tűnik túl gyorsnak, de kit érdekel a felbontás, amikor az emberi bélrendszerben található sejteken látható a Doom.
Persze a klasszikus értelemben véve nem a baktériumokon fut a játék, ezt még nem sikerült megoldani, de már az is óriási dolog, hogy egyáltalán kijelzőként működnek a sejtek.
A baktériumoknak ráadásul 70 percbe telik, mire megvilágítják az egyik pixelt, és további nyolc órába, hogy visszatérjenek a kiindulási állapotba. Így a teljes Doomot nagyjából 600 évbe telne végigjátszani.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.