A PPI (Pirate Parties International) tulajdonképpen a PirateBay szolgáltatást és szervereit üzemeltető társaság...
A PPI (Pirate Parties International) tulajdonképpen a PirateBay szolgáltatást és szervereit üzemeltető társaság félhivatalos „fedőcége”. A PPI természetesen nem cég, még csak nem is a szó hagyományos értelmében vett alapítvány, lenézni őket azonban hiba lenne. Több mint ötven országból rendelkeznek tagokkal, és bizony a tagok között vannak befolyásos, és anyagilag jól eleresztett magánszemélyek és vállalkozók is.
A PPI legfontosabb dolga megoldani, hogy szegény PirateBay-t ne zargassák állandóan, megoldásokat találni az állandó szerver-lekapcsolásokra, és úgy egyáltalán: biztosítani, hogy a torrentek életben maradjanak. És persze közben egy kis borsot is törni a mamut-méretű lemez-és filmkiadók ügyvédeinek orra alá.
A leghíresebb PPI akció eddig az a megmozdulás volt, melynek keretében meg akarták vásárolni a világ legkisebb államát, a hercegség formában működő Sealand-et. Az üzlet meghiúsult de a PPI nem adja felé: fórumain újabbnál-újabb „PirateBay-mentő” megoldásokat elemezgetnek és találnak ki a tagok.
A legutóbbi ilyen ötlet, nagyon korrektül kiszámolva és megtervezve, egy hőlégballon-elképzelés volt. Eszerint egy óriási méretű ballon segítségével a levegőből üzemeltették volna a szervereket, az ötletet azonban elvetették, mivel jött helyette a másik elképzelés: minek a ballon? Lőjük ki rögtön a világűrbe a szervereket!
Elsőre nevetségesnek, és nagyon drágának tűnik az ötlet: a Sealand project óta azonban köztudott, hogy pártízezer/százezer dollár összetapsolása nem gond a PPI-nek, tehetséges tervezőkből, mérnökökből és kivitelezőkből pedig nincs hiány a tagok között.
Az ötlet alapját természetesen az képezi, hogy az űr egyelőre „senkié”, így a világűrben üzemeltetett szerver esetében nem kell félni semmiféle tiltástól, nem kötelezhetik őket adatszolgáltatásra. Persze jó kérdés, hogy kitől kapja majd a szatelit-szerver az IP címet és az internet-kapcsolatot?
Lehet, egyszerűbb lenne, ha a lemez- és filmkiadók olcsóbban adnák a filmeket, esetleg rájönnének, hogy nekik maguknak kellene (olcsó) torrent-szervereket üzemeltetniük. És akkor vége lehetne a nevetséges torrent-háborúnak.