Nem csak Ruszin-Szendi Romulusz küzd a toka ellen, adunk néhány tippet a sikerhez.
„Én így küzdök a zsír és a toka ellen” – tett közzé a minap egy gyúrós videót Ruszin-Szendi Romulusz, miután korábban azzal vádolták meg a Tisza soraiba állt volt vezérkari főnököt, hogy zsírleszívást számoltatott el tb-kártyára, még a kormány is vizsgálatot indított az ügy felderítésére.
A zsír elleni küzdelemnek számos jól ismert módja van, a toka azonban már egy kevésbé kitárgyalt terület, ezért próbálunk adni néhány javaslatot a klasszikus gyúráson kívül is.
Fontos az elején tisztázni, hogy az állcsúcs alatti zsírtömeg a tévhitekkel ellentétben nem csak az elhízott embereknél jelenik meg, sokszor inkább genetikai tényezők állnak a háttérben. Azonban egészséges táplálkozással és némi tornával némileg lehet változtatni az adottságokon, nem kell feltétlenül kés alá feküdni.
Próbálja ki a tokatornát!
Nem meglepő, hogy az utóbbi években konkrétan egy egész iparág épült az áll alatti puha zsírpárnák leolvasztására: vannak olyan alkalmazások is, amelyek azt ígérik, hogy rendszeres használat mellett már két héten belül látható eredményt érhetünk el, ha követjük az app utasításait. A legtöbb gyakorlat olyan, amit az arcjóga (face yoga) során is alkalmaznak.
A arcjóga inkább egy szemléletmód, nem csak egyfajta sporttevékenység: az arcizmokat megdolgoztató gyakorlatok (ilyen például az arcmasszázs) mellett a légzésre is nagy hangsúly helyeződik, ezen kívül javítja a tartást és a mentális egészségre is jó hatással van. Több külföldi híresség is ráült az arcjógahullámra, például Meghan Markle sussexi hercegné és Gwyneth Paltrow Oscar-díjas színész is. Itthon Döbrösi Laura színésznő Tükörország Face Yoga nevű vállalkozása talán a legismertebb a témában, itt meg lehet nézni az egyik gyakorlatát.
Létezik az arcjógánál specifikusabb tokatorna is. Bár az eredményességükre kevesebb bizonyítékot találtunk, érdemes lehet kipróbálni ezeket a gyakorlatokat is, és ha használnak, beépíteni a napi rutinba. Például olyanokat, mint amiket ebben a videóban is láthatunk:
Ha lefogyunk, előbb-utóbb a tokánkból is fogyni fogunk
A tokára persze egy kicsit nehezebb gyúrni, mint mondjuk hasra vagy fenékre, ám egészséges életmóddal és fogyással az állunk alatti zsírpárna is csökkenni fog.
Ehhez következzen néhány tipp:
- Együnk több zöldséget és gyümölcsöt!
- Finomított helyett válasszunk teljes értékű gabonát!
- Kerüljük a feldolgozott élelmiszereket!
- Fogyasszunk sovány fehérjét, például csirkét és halat!
- Válasszunk egészséges zsírokat, ilyen az olívaolaj, az avokádó, és különböző olajos magvak!
- Vásároljunk inkább alacsony zsírtartalmú termékeket!
- Tartsuk be a számunkra előírt napi kalóriabevitelt!
Elengedhetetlen, hogy a mozgásra is gondoljunk, a tokatorna mellé fontos, hogy valamilyen intenzívebb, a test nagyobb részét átmozgató formát is válasszunk. Ha már nagyon kampányhangulatban lennénk, úgy inspirálódhatunk akár a politikusok programjaiból is: választhatjuk az edzőtermet vagy a futást, mint Magyar Péter, a merészebbek pedig kipróbálhatják Orbán Viktor kettlebell-módszerét is.
De jó szívvel ajánljuk kollégánk receptjét is, akinek sétálással sikerült 20 kilót leadnia:
Ha kacérkodna az orvosi beavatkozással
A legtöbb magánklinika kínálatában van kifejezetten tokazsír-szívás: az eljárás során a plasztikai sebész vákuum segítségével távolítja el a felesleges zsírtöbbletet. A beavatkozáshoz elég egy helyi érzéstelenítés, gyakran választják mellé a páciensek a szemhéjplasztikát és a szemöldökemelést.
Mint minden esztétikai beavatkozásnak, a zsírleszívásnak is vannak kockázatai, az első lépés ezért mindenképpen egy alapos orvosi konzultáció.
Sokan egy másik módszerre, a mezoterápiára esküsznek: az orvosi beavatkozás során mikroinjekcióval juttatnak be zsírt lebontó anyagokat, hialuronsavat és vitaminokat a bőr alá.
Nyitókép: AFP