Tech techline.hu 2010. július. 25. 05:00

Heti TOP 5 letöltés: a tökéletes titkosító szoftvertől a 3D-s fotógalériáig

Kurst Gallery EditorSzeretnénk egy látványos fotógalériát feltenni a honlapunkra, de nem konyítunk sem a Flashez, sem...

Kurst Gallery Editor
Szeretnénk egy látványos fotógalériát feltenni a honlapunkra, de nem konyítunk sem a Flashez, sem a HTML-hez? Semmi gond, az alábbi kis alkalmazással ez pillanatok alatt megy!
A Kurst Gallery Editor nem csak Windowson, hanem OS X-en és Linuxon is fut, ehhez mindössze az Adobe Airre van szükségünk (a telepítése automatikusan megtörténik a programmal, ha még nincs a gépen).
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>

Inline Google (Chrome plug-in)
Az Inline Google telepítése mindössze néhány másodpercet vesz igénybe, ami után az Inline Google kis ikonja pillanatok alatt felköltözik a böngészőablak jobb felső részébe.
Ettől kezdve, ha kíváncsiak lennénk valamire, nincs szükség arra, hogy egy új fület nyissuk, és beírjuk a Google URL-jét, majd a kezdőoldalára navigáljunk, elég a már említett kis ikonra kattintani, hogy megjelenjen a Google keresősora. Írjuk be a választott fogalmat, kattintsunk a Google keresés (Google Search) gombra, és egy legördülő ablakban máris sorjáznak a találatok. Amúgy azt is meghatározhatjuk, hogy a keresett fogalommal kapcsolatban weboldalra, videóra, hírekre avagy képre vagyunk-e kíváncsiak.
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>

ChordPluse
A ChordPluse segítségével pillanatok alatt kreálhat zenei aláfestést magának az is, aki életében nem fogott még hangszert a kezében. Kiválasztjuk a zenei stílust, a tempót, és szépen elhelyezzük a felületen az akkordokat jelképező kis lapocskákat szépen, egymás után. Mindent „real time” változtathatunk, vagyis lejátszás közben bármelyik akkordot módosíthatjuk (vághatjuk, áthelyezhetjük stb.). A basszus, a dob és az akkordok hangereje külön szabályozható, így szinte teljesen testre szabhatjuk aláfestő zenénket. Ha pedig elkészültünk, nincs is más hátra, mint mondjuk egy notebook segítségével elvinni a programot a buliba, vagy akár exportálni az egészet egy MIDI fájlba, és elküldeni levélben a házigazda gépére.
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>

TrueCrypt 7.0
A TrueCrypt egy nagyon népszerű, cross-platform titkosító alkalmazás, amelynek segítségvel partíciókat, mappákat titkosíthatunk megbízhatóan és egyszerűen (korábban írtunk már egy részletes útmutatót arról, miként lehet a True Crypt segítségével akár egy teljes USB-s memóriamodult, vagy merevlemezt titkosítani). Többféle titkosítási algoritmust is használhatunk vele.
A legújabb, 7.0-ás verzió még gyorsabban titkosít, hála az új, hardveres gyorsításnak a támogatott (AES-NI) Intel platformokon (Core i5, Core i7 stb.). Ez például titkosított partíciók használata esetén igen nagy előny.
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>

SPlayer
Ahány felhasználó, szinte annyiféle lejátszó, ki erre, ki arra esküszik, mindenkinek megvan a maga kedvence, mint ahogy nekünk is. Nemrégiben azonban belebotlottunk egy – számunkra legalábbis – új ingyenes lejátszóba, amelyik, mint látni fogják, azonnal elnyerte a tetszésünket. Nevezett lejátszó az SPlayer, és mint említettük, ingyenesen letölthető innen. Ami már az első pillanatban szimpatikus volt: létezik hordozható verziója is, így akár egy pendrive-on is magunkkal vihetjük, és olyan számítógépen is nézhetünk filmeket, videókat, amelyiken esetleg nincsen telepítve lejátszó (például mert valamiért letiltották az ilyesfajta programokat).
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.