Seam Carving GUI A tartalomfüggő képméretezés még a Photoshop CS4 megjelenésekor került a figyelem középpontjába...
Seam Carving GUI
A tartalomfüggő képméretezés még a Photoshop CS4 megjelenésekor került a figyelem középpontjába, Content-Aware Scaling néven, de valójában nem az Adobe találmánya, így nem is csak a Photoshopban érhetjük el. A Seam Carving GUI elnevezésű programmal például akkor is alkalmazhatjuk, ha nem rendelkezünk a képszerkesztők királynőjével.
Az eljárás lényege, hogy a képen az általunk meghatározott részletek nem torzulnak akkor sem, ha amúgy nem aránytartó átméretezést hajtunk végre. Egyszerűen használható és praktikus kis alkalmazás.
Letöltés >>>
Cikk a programról >>>
Shape Collage
A különböző mozaikos megoldásokhoz hasonlóan látványos kollázsokat is kreálhatunk, ha megfelelő mennyiségű képet sikerült „összelőnünk” a nyaralás alatt (kinek ne sikerülne a digitális fényképezőgépek korában?).
Az eljárás hasonló: megadjuk a kívánt formát (szöveg, betű, ikon, geometriai forma, céglogó stb.), és persze azokat a fotókat, amelyekből a program dolgozhat.
A program pedig nem más, mint a Shape Collage, amely Windowson és Macen egyaránt használható. A végeredmény rendkívül látványos, és valamivel gyorsabban is készül el, mint a mozaikok.
Letöltés >>>
Cikk a programról >>>
RecycleBinEx
Van, aki teljesen kikapcsolja a Windows Lomtárát, hogy minden fájlt azonnal törölhessen, vannak, akik bekapcsolva tartják, de nem törődnek vele különösebben, csak néha kiürítik, és olyanok is akadnak, akik tudatosan használják a már feleslegesnek ítélt anyagok átmeneti tárolására a Lomtárat. Nos, valószínűleg az utóbbi csoportnak készült a RecycleBinEx elnevezésű ingyenes alkalmazás, amelynek a segítségével egyszerűen elrendezhetjük a virtuális kukába kidobált anyagaink további sorsát. Kényelmesebbé teszi a fájlok leválogatását, mégpedig napok szerint. Vagyis egyetlen mozdulattal kijelölhetjük a Lomtárban a 2 napnál, 7 napnál, 15 napnál, 1 hónapnál stb. régebben bedobált fájlokat, és törölhetjük azokat. Ily módon nem kell egyesével átnézni, melyik fájl mikor került a kukába, hanem csoportosan, egy mozdulattal intézhetjük a dolgot.
A program amúgy apró jószág, és nem is különösebben tobzódik a funkciókban, de arra, amire kitalálták, tökéletes: menedzselhetjük vele a Lomtárba dobot fájlok utóéletét.
Letöltés >>>
Cikk a programról >>>
Chromed Bird (Chrome plug-in)
A Twitterhez van rengetek kliens alkalmazás, de még ezeket sem kell elindítanunk, ha csak egy pillanatra szeretnénk belelesni az üzenetekbe.
A Chromed Bird külön felugró ablakban mutatja a friss „csiripeléseket”, személyes üzeneteinket. Sőt, akár írhatunk is üzenetet a segítségével. Ilyenkor kényelmesen megoldható a linkek rövidítése is.
Letöltés >>>
Cikk a programról >>>
Sexy Undo Close Tab (Chrome plug-in)
A Sexy Undo Close Tab neve sokat sejtető, de tulajdonképpen csak egy fantázianévvel van dolgunk. Ha nem is különösebben szexi az aprócska kiegészítő – bár a fene se tudja, milyen szempontok szerint lehetne ezt megállapítani egy Chrome plug-inről –, de hasznosnak mindenképpen hasznos. A segítségével a korábban bezárt lapokat nyithatjuk meg újra, méghozzá egyetlen kattintással.
A plug-in ikonjánál folyamatosan látjuk, hogy hány lapot zártunk már be, és a gombra kattintva egy átlátható listából választhatjuk ki, hogy ezek közül melyiket szeretnénk ismételten megnyitni. A listában az is látható, hogy hány perccel korábban zártuk be az adott oldalt.
Letöltés >>>
Cikk a programról >>>