Visual LightBox A Visual LightBox (Windows és OS X) kevésbé sokoldalú, mint a Jalbum, ám a használata talán még...
Visual LightBox
A Visual LightBox (Windows és OS X) kevésbé sokoldalú, mint a Jalbum, ám a használata talán még egyszerűbb. Főbb jellemzője sokak számára valószínűleg könnyen kitalálható a nevéből is: a népszerű és számtalan oldalon felbukkanó Lightbox-stílusú galéria létrehozására hivatott. Utóbbi nagyon felkapott a neten, lépten-nyomon beleakadhatunk az eredeti Lightboxba vagy klónjaiban.
A Visual LightBox segítségével egy hasonló album elkészítése alig néhány mozdulat.
Mindössze be kell hívnunk a programba a felhasználni kívánt képeket, majd a beállítási lehetőségeket megszemélyesítő fogaskerék ikonra kattintva meg kell adnunk néhány alap adatot, illetve ki kell választanunk az ízlésünknek megfelelő sablont.
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>
ArtRage 2.5 Starter Edition
Az ArtRage egyike a legjobb festőszoftvereknek, abszolút professzionális eszközkészlettel és rendkívül intuitív felülettel dicsekedhet. Festék, zsírkréta, ceruza, filctoll stb. áll rendelkezésre a munkához, ráadásul mindegyik szinte megtévesztésig úgy viselkedik, mintha a valódi eszközt használnánk a vásznon vagy a papíron.
A Tracing lehetőséget választva megnyithatunk egy tetszőleges fotót, és azt is átalakíthatjuk élethű rajzzá vagy festménnyé, ráadásul ilyenkor a program képes a színeket a mintául szolgáló képből venni, így nekünk „csak” az ecsethasználatra kell figyelni (természetesen mi is választhatunk színt, ha ahhoz van kedvünk).
A szabadon használható Starter Editionből sajnos sok hasznos lehetőség hiányzik, de így is tökéletesen megfelel arra, hogy festegessünk vele.
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>
MyPaint
A MyPaint fő erényei közé tartozik, hogy tud magyarul is, így aki hadilábon áll az angol nyelvű szoftverekkel, annak sem lesz nehéz kiigazodnia a menüben. A felület amúgy nem szép (kicsit GIMP-es stílusú: puritán és sok különálló ablakból áll), de azért könnyen átlátható.
Ám a MyPaint legfontosabb tulajdonsága, hogy irgalmatlan mennyiségű „ecsetet” tartalmaz, ráadásul ezek szinte minden beállítását módosíthatjuk tetszés szerint, az elkenés mértékétől és hosszától az átlátszóságig. Ha tehát nem érjük be az alapértelmezett választékkal, kialakíthatjuk saját ecsetkészletünket is.
A program kezeli a rétegeket, így ha egy fotót szeretnénk festménnyé alakítani, azt elhelyezhetjük külön rétegen, fölötte pedig dolgozhatunk kedvünkre. Többféle színminta-vételezés közül választhatunk, az egér jobb gombjával pedig válthatunk a korábban használt színek között.
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>
ExtensionFM (Chrome plug-in)
Az ExtensionFM egy rendkívül kényelmesen használható, jó hangminőségű és ingyenes zenéket kínáló kis lejátszó, amely beépül a Chrome-ba, és ettől kezdve egyetlen kattintással elérhető a lejátszáshoz, léptetéshez szükséges panel, miközben nem kell megszakítanunk a webböngészést, még csak a Chrome ablakának elhagyásával sem.
A plug-in telepítése után pillanatok alatt összeállíthatjuk a lejátszási listáinkat, csak meg kell adnunk, hogy a támogatott oldalak közül melyikről dolgozzon a program (spinner.com, stereogum.com stb.).
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>
Photo3x2
A Photo3x2 igazi célszoftver. Nem kínál különféle képszerkesztési lehetőségeket, még csak egy feliratot sem helyezhetünk el vele a képeken, viszont kifejezetten kényelmessé teszi a képek átméretezését, pontosabban a képek adott arányokkal történő átméretezését. Vagyis kitalálhatunk bármilyen extrém méretet, az eredeti kép nem torzul majd, hanem az arányokat megtartva tudjuk módosítani azt. Ezt elérhetjük úgy is, hogy gyakorlatilag megvágjuk a képet, hogy az tökéletesen illeszkedjen (a vágás pontos helyét természetesen mi szabhatjuk meg, de a méretarányokat a program igazítja), illetve úgy is, hogy a torzítását elkerülendő, az esetleges fennmaradó helyet egy általunk kiválasztott színnel tölt ki a program.
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>