26 ország 27 000 válaszadójának nagy része (79 százaléka) szerint az internet-hozzáférés alapvető emberi jog. A japánok és mexikóiak nagy része nem tudna internet nélkül élni. Ghánában és Nigériában félnek a legjobban az internetes átverésektől az emberek.
A felmérésben, melyet a GlobeScan végzett a BBC megbízásából 26 országban folytattak le, több mint 27 000 felnőtt vett részt. Eredményeik szerint Ghánában és Nigériában félnek a legjobban az internetes átverésektől az emberek, míg a filippínók szerint a weben publikált tartalmak jelentik a legnagyobb veszélyt. A dél-koreai, nigériai és a mexikói válaszolók szerint a kormányoknak nem lenne szabad beavatkoznia az internet szabályozásába. A törökök, a pakisztániak és kínaiak közül viszont mindössze 16 százalék nem helyesli, hogy a kormány szabályozza az internetet. Ugyanakkor a megkérdezettek egy része (például a britek 55%-a) úgy véli, egyes esetekben megengedhető, hogy a kormány beavatkozzon.
Nem lehet figyelmen kívül hagyni a kommunikációhoz való jogot – hangsúlyozta Dr Hamadoun Toure, a Nemzetközi Távközlési Egyesület (ITU) főtitkára a BBC-nek. Azt is hozzátette, hogy a kormányoknak alapvető infrastruktúraként kellene az internetre tekintenie, mint az úthálózatra, a vízvezetékre vagy a szemétszállításra, mert az internet az eddigi találmányok közül a legnagyobb lehetőségeket magában rejtő felvilágosító eszköz. Azt is hangsúlyozta, hogy a tudásalapú társadalomban élünk, és mindenkinek joga kell hogy legyen ahhoz, hogy hozzáférjen.
A japán internethasználók 85 százaléka, a mexikóiak 81 százaléka nem tudna internet nélkül élni.