Tudjuk persze, hogy a Vista annyiba került, mintha megint embert küldtek volna a...
Tudjuk persze, hogy a Vista annyiba került, mintha megint embert küldtek volna a Holdra (kérdés, melyikkel jártunk jobban, a Vista olyan lett amilyen, de a Holdon meg nincsen semmi). Sőt van 10 dolog amit soha nem értettünk a Windows rendszerekkel kapcsolatban.
Vannak azonban olyan tények (és nem városi legendák!) az ablakos operációs rendszerrel kapcsolatban, amit amik nem túl fontosak ugyan, de érdekesek, lássuk ezeket!
1. A Windows eredeti neve „Interface Manager” volt, és ezt az elnevezést maga Gates találta ki. Az Interface Manager teljes egészében az Apple MacOS rendszerére épült. A Microsoft marketing menedzsere, Rowland Hanson meggyőzte Gates-t, hogy az Interface Manager név túl hosszú és unalmas, így lett a termék neve végül „Windows”, természetesen az ablakos felület miatt.
2. A Windows operációs rendszer első példánya 50 millió kódsort tartalmazott, soronként átlagosan 60 karakterrel. Minden egyes verziószám-növekedéssel a kód mérete 20%-kal növekszik. A Windows pillanatnyilag 7200 ember munkája, 34 nyelven érhető el, és 190 ezer különböző nyomtató, kamera, fényképezőgép, periféria és egyéb eszköz támogatása van beleépítve.
3. 2005-ben 103 millió hivatalosan eladott példányt tartottak számon, az eladások évenként átlagosan 10-15%-kal növekszenek. Az operációsrendszer-piacon a Windows rendszerek részesedése 25% és 40% között mozog. Az összes eladott példányt alapul véve, a hivatalos Windows-felhasználók számát 400 millióra becsüli a Microsoft.
4. Windows operációs rendszerekre napjainkban több mint 300 ezer különböző szoftver (játék, applikáció) létezik.
5. A Technopedia becslése szerint, a világon futó számítógépek 80%-án Windows található.
6. Az összes létező vírus 98%-a Windows rendszereket vagy az azokon futó szoftvereket támadja.
7. Sok Windows rendszert a Microsoft befejezetlenül hagyott, leálltak a fejlesztéssel. Ezek voltak:
- 1996. - Windows Nashville (Windows 96)
- 1997-1998 – "Cairo" - a Windows NT utóda lett volna
- 1999. december - Windows Neptune. A Neptune egészen odáig jutott, hogy már a bétatesztelőknek is kiadták, később mégis leálltak vele.
- Exception Handler: A Windows 2000 utóda lett volna ez a furcsa kódnéven fejlesztett rendszer.
8. A Blue Screen OF Death, azaz a „kékhalál” (szó szerint a halál kék képernyője) elnevezés Erik Noyestól származik. Eric 1991-ben mint rendszergazda dolgozott, elnevezése később világszerte elterjedt, olyannyira, hogy már a Microsoft dolgozók is BSOD-nak, azaz Blue Screen OF Death-nek hívják a híres kék hibaüzenetet.
9. A Windows operációs rendszerek naponta megközelítőleg 25 millió lefagyást produkálnak szerte a világon.
10. A Vista fejlesztésekor olyan mértékű hibát találtak, hogy az egész kód 65%-át újra kellett írni.