Áldozataink megviccelésére százával találhatunk mókás...
Áldozataink megviccelésére százával találhatunk mókás és megtévesztő szoftvereket a neten – ezek némelyike kicsit túlzás, a legtöbb azonban határozottan jópofa és mosolyra fakasztó. Lássuk, melyek közülük a Techline szerkesztőinek kedvencei – hiszen a számítástechnika és a humor, mint tudjuk, nem áll messze egymástól, főleg annak fényében, hogy a Windows előtt ülve (mókás, ámde létező hibaüzenetek ugyebár… ), csak nagy adag humorérzékkel tudjuk túlélni a munkanapot.
Figyelem: az itt ismertetett apró programok legtöbbjének bezárása (lelövése) csak a taszkmenedzser (CTRL+ALT+DEL) használatával lehetséges! Csak haladóknak!
Az első és legegyszerűbb módszer a kolléga őrületbe kergetésére, az áldozat egerének megbolondítása. Ezt többféleképpen is megtehetjük: a leghatásosabb, ha összekeverjük a jobb- és bal egérgombokat, azaz megfordítjuk, őket. Csak letöltjük ezt a kis alkalmazást, elindítjuk az áldozat gépén, és máris próbálhatjuk visszafojtani a röhögést a szomszéd asztaltól figyelve az őrült kattintgatást. (bezárása taszkmenedzserben:nswapper.exe)
A kolléga persze hamar rájön a turpisságra, így a következő hétfő alkalmával már komolyabb eszközre lesz szükség: ez utóbbi már nem csak a gombokat cseréli fel, hanem teljesen megbolondítja az egérkurzort, lehetetlenné téve a munkát. (bezárása taszkmenedzserben:ischitzo-mouse.exe)
A szolidabb vicceket kedvelőknek pedig itt egy klasszikus, amellyel lehet ugyan dolgozni, csak éppen „másolatokat” hagy az egérkurzorról a monitoron, elég idegesítő módon. (bezárása taszkmenedzserben:copy-cursor.exe)
A legjobb persze, ha "viccből" leformázzuk a kolléga meghajtóját – persze csak viccből, adatvesztés tehát nem lesz.
A dolog veszélytelen – leszámítva a vérnyomás emelkedését, a szoftver ugyanis nagyon élethűen tudja kitakarítani a merevlemezt – közben pedig nem is… (bezárása taszkmenedzserben:drive-vacuum.exe)
Az örök klasszikus persze a bezárhatatlan hibaüzenet, amelynek mi adjuk meg a szövegét (például: „ma megint sokat kávéztál munka helyett, a gépet zároltuk!”). Idegesítő kis ablakocskánk bezárása kizárólag a taszkemendzserből lehetséges. (bezárása taszkmenedzserben:error-message-generator.exe)
Ha nagyon gonoszak vagyunk, akkor felcsempészhetjük az áldozat gépére ezt a kis alkalmazást is - de ezt inkább ne tegyük, ez ugyanis tényleg nagyon dühítő: egészen pontosan ezer darab hibaüzenet ablakot nyit meg, és ezeket egyesével kell bezárnunk. Szóval ez talán egy kicsit már túlmegy a határon… (bezárása taszkmenedzserben:1000-windows.exe)
A kifinomultabb felhasználók persze már kifinomultabb poénokhoz folyamodnak. Az egyik legjobb módszer, ha felvesszük hangunkat egy wav fájlba (mondjuk beleordítunk a mikrofonba hogy „ébresztőőőőőő!”) majd ezt a fájlt, valamint ezt a kis alkalmazást felcsempésszük a gyanútlan áldozat gépére.
A szoftver segítségével megadhatjuk, hogy a szóban forgó wav fájl mikor, milyen időközönként szólaljon meg, jókora ugrása késztetve ezzel a székben ülő, mit sem sejtő kollégát. Nemcsak wav fájlokat, hanem alkalmazásokat is el tud indítani a szoftver, így például, megtehetjük, hogy minden tizenötödik percben elindul a számológép (meglehetősen idegesítő), vagy minden órában megnyitja a Techline.hu weboldalt (ez utóbbit mellesleg erősen javasoljuk minden kedves olvasónak, mármint a megnyitást:)
Férfi kollégáink megtréfálásra a legjobb, a „keressünk pornót a gépeden” nevű klasszikus. Természetesen pornót fog találni (még akkor is, ha nincsen a gépen pornó, bár ez férfi kolléga esetében szinte kizárt).
Ez eddig még nem is gond, a szóban forgó malackodó állományok megtalálása után azonban a képernyő fekete-fehérben kezd villogni, egy óriási „porn found!” felirattal a monitor közepén, ami még az iroda legtávolabbi zugából is látszik – mondanunk sem kell, ezt is csak taszkmenedzserből lehet lelőni. Örökös Techline kedvenc! (bezárása taszkmenedzserben:search.exe)
Végül egy kis apróság a mókás feliratok (caption) kedvelőinek: ezen az oldalon mindenféle fotókra helyezhetünk feliratokat, ha nem akarunk Photoshopban szöszölni akkor jól jöhet: az elkészült műveket egy kattintással elküldhetjük bárkinek, a szórakozás garantált!
Kellemes viccelődést mindenkinek – ne feledjük, lehet, hogy ma mi tréfálunk meg valakit, de lehet, hogy holnap minket fog megtréfálni valaki. Fogjuk fel a dolgot, úgy ahogy kell: humorosan!
Az itt ismertetett programok mindegyikét a következő vírusirtókkal teszteltük:
AhnLab-V3/AntiVir 7.9.0.4/Avast 4.8.1248.0/AVG 8.0.0.161/BitDefender 7.2/eTrust-Vet 31.6.6150 /F-Prot 4.4.4.56/NOD32 3528/Sophos 4.34.0/Symantec 10/TrendMicro 8.700.0.1004/VBA32 3.12.8.7/VirusBuster
A vírustesztek eredményei megtekinthetőek itt.