A számvevőszéki jelentésből csak az derül ki, hogy 170 millió euró hitelt vett fel az MNB alapítványi vagyonát kezelő cég, azt kihagyták belőle, hogy kitől.
Március 17-én írta meg a Direkt36, hogy az Állami Számvevőszék elkészített egy jelentéstervezetet arról, milyen súlyos hiányosságok voltak a Magyar Nemzeti Bank alapítványi vagyona körül. Két nappal később az ÁSZ nyilvánosságra hozta a jelentést, sőt, feljelentést is tett. De a Direkt36 által megszellőztetett tervezet és a végleges szöveg között van néhány eltérés, például a tervezettel ellentétben a hivatalos verzióban már nincs szó az MBH Bankról – írja a Telex.
Abban az első szövegben, amelyet a Direkt36 hozott nyilvánosságra, az szerepelt, hogy az MNB-alapítványok vagyonkezelő cége 170 millió euró, azaz mai árfolyamon közel 70 milliárd forint hitelt vett fel az MBH Banktól. Az Állami Számvevőszék végleges jelentésében (amely pdf-ben itt olvasható) ez a 170 millió eurós összeg valóban szerepel, a bank neve azonban nem. Banki hitelként, illetve rövid lejáratú banki hitelként hivatkozik az ÁSZ az összegre a szövegben, a hitelezőt pedig úgy nevezték meg, mint „a hitelt folyósító bank”.
A jelentés végleges verziójához csatolták a vagyont kezelő Optima Csoport észrevételeit is. Ebben egyszerűen kisatírozták a bank nevét.
Az MBH a Telex kérdésére azt írta, a banktitok szabályai miatt nem adhat ki információt. Az Állami Számvevőszék pedig amellett, hogy jogsértéssel vádolta meg a jelentéstervezetet megszellőztető portált, arról írt, hogy a végleges jelentésben foglalt megállapítások megalapozottságáért vállal felelősséget.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.
