Újabb hardvert kaptunk a Microsofttól, a Bluetooth-os Wireless Entertainment Desktop 8000...
Újabb hardvert kaptunk a Microsofttól, a Bluetooth-os Wireless Entertainment Desktop 8000 személyében. A billentyűzet-egér páros mindent tud, amit egy modern szettbe bele lehet zsúfolni. Vannak rajta multimédiás gombok, világító és érintőgombok, az egér lézeres, a billentyűzet és az egér vezeték nélküli.
A termék csomagolása meglehetősen vaskos és nehéz. Először is benne van a billentyűzet, ami 104 gombos angol kiosztású klaviatúrát jelent – tucatnyi multimédiás gombbal, viszont numerikus egység nélkül. Másodikként az egér került elő, lézeres érzékelővel, két programozható gombbal és dönthető görgővel. Harmadikként a Bluetooth-os vevőegység, negyedikként egy töltővel kombinált, 4 portos USB HUB. A doboz legalján 5 db tölthető elemet (4-et a billentyűzetbe, egyet az egérbe), hálózati adaptert és egy telepítő CD-t találtunk.
A telepítés nem volt túlságosan bonyolult, viszont időt adott arra, hogy közelebbről is megismerkedjünk a HUB-bal. A négyportos elosztó értelemszerűen USB-vel köthető a PC-re, természetesen 2.0 szabványú. Egyik dugaszát kimondottan a Bluetoothos vevő részére alakították ki, de három csatlakozó még így is marad játékvezérlő, kártyaolvasó, pendrive vagy mobil HDD részére. Az elosztó formája kissé érdekes, ám ennek megvan az oka, mégpedig az, hogy a HUB egyben az egér és a billentyűzet töltésére is használható – akár szimultán is. A mellékelt Energizer akkuk egyébként 2000 mAh-sak, a billentyűzet így hónapokig, az egér 3-10 napig használható egyetlen feltöltéssel.
A klaviatúra semmiképpen sem nevezhető szokványosnak. Gombjai nagyobbik része a notebook billentyűzetekhez hasonlóan lapos kialakítású, a funkciógombokat viszont csak meg kell érintenünk. A kalviatúra a Natural Keyboardhoz hasonlóan középen megtörik, további furcsasága, hogy szinte teljesen lapos. Nem két perc lesz, amíg megszokjuk, az biztos! Véleményünk szerint teljesen kényelmes soha sem lesz használata, sajnos. A gombok felirata sötétben fehér színben világít, változtatható fényerővel. Start gombból csak egyet kapunk – középen a Space alatt –, viszont van dedikált gomb a Media Center elindításához. Emellett további plusz gombok szolgálnak az MCE-n belül a navigációra, van jobb és bal egérgomb, mute, hangerőszabályozó és csatornaválasztó billentyű is. Az MCE-s navigációs egység többfunkciós, átkapcsolással az egeret is helyettesítheti – ilyenkor tapipadként működik.
Mivel a numerikus rész hiányzik,s a kurzormozgató gombok is keskenyebbek az átlagosnál, munkára, játékra a klaviatúra nem ajánlott. Annál hasznosabb viszont, ha fotelből/ágyból nézünk tévét, és szívesen használjuk a Media Centert, vagy, ha a szokásosnál kényelmesebben (azaz szintén fotelből) szeretnénk internetezni.
A hatótávolság a BlueTooth kapcsolatnak köszönhetően több mint 10 méter, egy szobán beül biztosan nem lesz problémánk.
A szett legszokványosabb darabja az egér, amely tulajdonképpen csak azért érdemel némi figyelmet, mert a görgője dönthető, plusz két gombját pedig a mellékelt szoftverrel többféle feladatra is beprogramozhatjuk.
Ami a szett árát illeti, nos nevében három olyan szó is van, amely nem vetít előre jó sejtéseket. Microsoft, Wireless, Entertainment – már önmagában mindegyikért is sokat szoktak kérni, a három együtt pedig nem kevesebb, mint 72 900 Ft-ba kerül. Kíváncsian várjuk, mennyi fogy majd belőle!