Tech techline.hu 2007. szeptember. 13. 05:50

Egér, jó memóriával

Bluetooth-os egér, 1 GB beépített memóriával, és mágneses...

Bluetooth-os egér, 1 GB beépített memóriával, és mágneses akkutöltővel. Ameddig nem kukkantottam bele a Microsoft kis prezentációjába, nem igazán sikerült összeraknom a dolgot. Memóriát egy egérbe? Elképzelem magam előtt, amikor megkérdezik tőlem: na hoztad a dokumentumot? Ja. És hol van, meg minek hoztad az egeredet? Azon van. Aha, persze. Poénnak nem lenne rossz, de csak párszor lehet ellőni, és most már elárulhatom, hogy nem is igaz.
A történet nem olyan bonyolult, mint elsőre hangzott, és nem is annyira nagy butaság. A pendrive ugyanis a Bluetooth adapterben van, amivel a wireless egérkénk kommunikál. Ez azért jó, mert nem kell magunkkal cipelni egy dögnehéz pendrive-ot, sőt fel is szabadul egy usb-port a gépen. Félek, hogy ezért a szolgáltatásért még senki sem fogva sikítva a boltba rohanni.
Ott van azonban a töltő, ami a következőképpen működik (tényleg laza). Rádugjuk a bluetooth pendrive-unk végére, ahol majd szépen ott tartja a mágnes, a kábel másik végét pedig elegánsan hozzáérintjük az egér aljához, és az is, minthaordaragasztották volna, ottmarad. A mágnesesség tényleg egy jópofa jelenség, és a csatlakozó bizonyára sok felhőtlen percet okoz majd a felhasználójának. Kár, hogy ezt is az Apple találta ki a MacBookok hálózati csatlakozójához. Ott még volt valami értelme is, mégpedig az, hogyha rálépünk a zsinórra, nem rántjuk le a gépet. Elsőre apróságnak tűnik, de abszolút hasznos, teszteltem a barátom gépén.
A töltő-kábel másik előnye, hogy miközben töltjük az egér akksiját, úgy tudjuk használni, mint egy normál vezetékes egeret.

Az unalmas rész: lézer-érzékelő van benne, biztosan sokszáz, vagy ezer dpi-vel, csak az a baj, hogy mióta megvettem az első optikai egeremet (és az nem tegnap volt) azóta nem érzem a különbséget a pirosan világítómutató-eszközök mezőnyében, mert mindegyik pontos és jó. Grafikai tervezők, counter-strike és unreal-tournament bajnokok valószínűleg nem értenek velem egyet, de én valahogy nem látom az értelmét, hogy az ember lézercélzókra adja ki a pénzét. Van sok gomb (öt), rengeteg innovatív funkcióval, amit úgysem használ majd senki, meg egy hordozó szütyő is, aminek valószínűleg nagyobb hasznát vesszük.
Még nem tudni mennyi lesz az ára, de valószínűleg jóval a tízezres kategória felett találjuk majd a polcokon, ami az egész koncepciót megkérdőjelezhetővé teszi. A lényeges tulajdonságokról egyébként nem sokat tudni még. Az akku rendelkezésre állási ideje mondjuk jobban érdekelne, mint hogy hány giga memória van benne. A felhasznált anyagokkal sem dicsekednek, úgyhogy valószínűleg igényes műanyagból pattintják össze, gondolom kínában. Ennyi pénzért már legalább azzal szeretnék majd dicsekedni, hogy magnéziumházas, vagy karbonszálas, vagy valami...

Konklúzió: Egy alapvetően felesleges, de jópofa tulajdonságokkal felruházott, szükségtelenül pontos, ámde vitathatatlanul szép egérről van szó, amit úgy fognak túlárazni, hogy a hipermarketek bemutató polcain kipróbálható modellek teszik majd ki a Magyarországon használatban lévő 8000-sek komoly hányadát. Azért még várjuk az árcédulát, és a végleges modellt.


Hirdetés
Sport Balizs Benedek 2024. december. 31. 20:00

Garantált a libabőr – ezek voltak az év legszebb magyar sportpillanatai

Utolsó másodperces magyar gólok az olimpián, a foci- és a kézilabda-Eb-n, a férfi párbajtőrözők aranytussal megnyert döntője, példátlan holtverseny női 1500 gyorson, a „semmiből jött” aranyérem taekwondóban és Milák Kristóf olimpiai bajnoki címet érő benyúlása. Csak néhány pillanat az év legszebb magyar sportsikereiből, amelyeket most képekkel és videókkal elevenítünk fel.