Hálózat MTI 2011. július. 15. 11:56

Retro emlékkönyv Facebook-profilból

A “Social Memories” alkalmazás könyvet készít a facebookos profilból. Készülhet ingyenes digitális fotóalbum, de rendelni lehet egy 28 oldalas keménykötésű könyvet is. A képekkel és statisztikákkal teli könyv a felhasználó adatlapja, státuszai és fotói alapján készül.

++A Facebook felhasználói számára a ”Social Memories” (közösségi emlékek) alkalmazást használva megadatik a lehetőség, hogy nyomon követhessék a Facebookon gyorsan elszálló adatokat. Olyan könyvet készíthetnek, mely összegyűjti a közösségi hálójuk adatait és fényképekkel, ábrákkal színesíti.
A könyv segítségével a felhasználók közösségi hálóinak információiból maradandó emlék készül. A Social Memories alkalmazást a DHL fejlesztette ki a Cosalux ügynökséggel közösen és a világ minden Facebook felhasználója számára elérhető. Az alkalmazás megtalálható Facebookon és a www.socialmemories.de honlapon.

 

Az alkalmazással ingyenes, digitális fotóalbum készülhet bizonyos lapokból, vagy egy 28 oldalas keménykötésű könyv, ami a világ bármely pontjára szállítható. Amint a felhasználó kiválasztja azt az időszakot, amit meg akar örökíteni, a Social Memories alkalmazás automatikusan elkezd készíteni egy képekkel és statisztikákkal teli könyvet a felhasználó adatlapja, státuszai és fotói alapján. A képeket egyesével ellenőrizni lehet.

A Social Memories alkalmazás, ami szigorúan betartja az oldal adatvédelmi szabályait, megvizsgálja a felhasználó adatlapját is és olyan tényezőkről is szolgál adatokkal, mint hogy melyik a legaktívabb ismerős vagy melyik a legnépszerűbb bejegyzés. Az eredmények könnyen értelmezhető grafikonokba kerülnek. A felhasználó három színben és különböző nyelveken rendelheti meg a könyvet. Egy online könyvespolc segítségével a felhasználó végiglapozhat a személyes emlékein. A könyvhöz felhasználható ajándékkuponok is rendelhetők.

Már körülbelül 70.000 virtuális könyv készült a Social Memories alkalmazással május közepe óta.


 

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.