Arab szuperhősös játék indult a világ jelenlegi legnagyobb közösségi oldalán. Egy hét alatt ötvenezres rajongótábora lett a Happy Oasis játéknak.
A projekt mögött álló ember, Suleiman Bakhit azt reméli, a Happy Oasis pozitív szerepmodellt jelent majd a gyerekek számára – azoknak is, akik más hatásra esetleg szélsőséges nézeteket is vallhatnának - áll a BBC hírében.
A játékot a héten indították el, és már több mint 50 000 ember követi. Suleiman Bakhit a TEDGlobal 2011-es előadásában elmondta: az Egyesült Államokban tanult, a University of Minnesota hallgatója volt a 9/11 idején. Nem sokkal a terrortámadások után négyen rátámadtak, mert arab.
Suleiman Bakhit ahelyett, hogy elkeseredett volna, inkább úgy döntött, felvilágosító oktató kampányba kezd.
„Szembesültem azzal, hogy sokszor az extrémizmus fiatalkorban ver gyökeret. Az üzenet egyszerű – nem vagyunk mind terroristák” – mondta a BBC-nek.
Egy nem túlságosan varázs szőnyeggel felszerelkezve Aladdin-stílusú történeteket mondott az iskolákban. „Egyszer az egyik gyerek megkérdezte, van-e arab superman, és bennem tudatosult, hogy nincs” – tette hozzá.
Megkezdte tehát a képregény-projektet, és számtalan pozitív arab szerepmodellt hozott életre – köztük egy női James Bondot, egy jordán titkosügynököt, aki az extrémisták ellen harcol.
Miután Jordániában 300 000 példányt adtak el a képregényből, rájöttek, hogy webes verzióra is lehet igény a piacon.
"A nyomtatott média haldoklik, de 30 millió arab van a Facebookon. Arra gondoltam, egy közösségi játékot is készítek ugyanezzel az üzenettel” - mondta.
Biztos akart lenni abban, hogy a karakterei közel állnak a gyerekekhez, akiket el akart érni. Peer-to-peer megközelítéssel dolgozott, bevonta a gyerekeket is a fejlesztésbe. Amikor például nem tudta eldönteni, szerepeljen-e burkát viselő nő, fókuszcsoport bevonásával határozott. Imádták, úgyhogy bekerült.
Suleiman Bakhit reméli, hogy a modellt átveszi Pakisztán is, ahol egyre nagyobb problémát jelent az extrémizmus.