Magyar Zoltán, a sportági szövetség elnöke szerint az ötszörös olimpiai bajnok a hullámzó magyar torna védőbástyája volt.
Egy héttel a 104. születésnapja előtt meghalt Keleti Ágnes ötszörös olimpiai bajnok, háromszoros olimpiai ezüst- és kétszeres bronzérmes tornász. Az egykori sportoló, akit zsidó származása miatt egy időben eltiltottak a sporttól, a holokausztot pedig álnévre szóló papírokkal élte túl, miközben az apja Auschwitzban odaveszett, így fogalmazta meg az életfilozófiáját: „Az ember érzi, mi esik jól neki, és csak olyan dolgokat csináljon, amiket szeret. Az a legfontosabb a világon, hogy az ember szeressen.”
„Az az élni akarás, életszeretet, ami belőle folyamatosan áradt, és az a mosoly, az a minden, ami ő volt igazából” – mondta róla Berki Krisztián, a lólengés olimpiai, világ- és Európa-bajnoka, a Magyar Tornaszövetség sportigazgatója.
„Hihetetlenül csodálatos élete volt, csodálatos kort élt meg, és szerintem ezt ő is így gondolná, ha most meg tudnánk kérdezni” – tette hozzá, felidézve, hogy a világ legidősebb élő, egyben a világ valaha élt legidősebb olimpiai aranyérmese „mindig életvidám, mosolygós” volt.
„Ő az a legenda, akit nem lehet egyhamar überelni, a magyar tornasport legeredményesebb alakja és legendája. Az eredmények önmagukban semmit nem érnének, hogyha nem lett volna mellé ilyen személyisége Ági néninek: egy elragadó, elbűvölő és mindenkit inspiráló személyiség” – mondta Berki. Szerinte Keleti „olyan hagyatékot hagyott itt nekünk, amit igenis tovább kell vinnünk, és az ő mivoltát, létét és eredményeit a továbbiakban is meg kell tartanunk a fiatalságnak”.
Magyar Zoltán, a szövetség elnöke azt mondta Keletiről:
„Védőbástyája is volt néha a hullámzó magyar tornának, olyan személyiség, akiről példát lehetett venni, hogy kérem, a magyar tornának ötszörös olimpiai bajnoka van.”
Szerinte a klasszis az egészséget és a vidámságot képviselte, ezáltal az egész magyar tornát segítette. „Nagyon szerettük őt, és nagyon felnéztünk rá. 1990 után kezdett Magyarországra járni, először ritkábban, aztán egyre többet. Az utóbbi időszakban meg itt élt Magyarországon. Többször találkoztunk, mindig a születésnapján, ha úgy alakult, akkor mindig a lakásán köszöntöttük, és hát nagyon-nagyon örültünk neki” – tette hozzá.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.