Rasszista támadások érték az amerikai tornászt, akitől elvették az olimpián a bronzérmet
Óvás, fellebbezés és a nemzetközi Sportdöntőbíróság ítélete nyomán a harmadik helyezett végül a román Ana Barbosu lett.
Óvás, fellebbezés és a nemzetközi Sportdöntőbíróság ítélete nyomán a harmadik helyezett végül a román Ana Barbosu lett.
A Nemzetközi Torna Szövetség elsőre nem fogadta be a románok beadványát, ezért a a nemzetközi Sportdöntőbírósághoz fordultak.
Ana Barbosu már a harmadik helyet ünnepelte, amikor kiderült, hogy a zsűri elfogadta az amerikai Jordan Chiles felülvizsgálati kérelmét, pontszámát pedig 0,1-gyel növelte.
Simone Biles annyira tehetséges, és annyira uralja a tornát, hogy könnyű magától értetődőnek venni a nagyszerűségét. De az őszintesége és a sebezhetősége nélkül talán soha nem tudtuk volna meg, mennyire nagy sportoló is az immár hétszeres olimpiai bajnok.
Mutatjuk, melyik versenyszámokra érdemes figyelni csütörtökön!
Az olimpia legfontosabb vasárnapi eseményei percről percre a HVG-n.
Véget ér az olimpia első hete, ám vasárnap még 13 aranyérem vár kiosztásra, amelyekből a magyaroknak is juthat. Összeszedtük, mely eseményekre érdemes a legjobban odafigyelnünk Párizsban július 28-án.
Székely Zója nevezésének engedélyezéséről a Nemzetközi Olimpiai Bizottság, a Nemzetközi Tornaszövetség és a párizsi szervezőbizottság dönt.
Tartalékversenyző nélkül kell kiállniuk.
A fiút egy fűtőtesthez kötözték, erőszakkal alkoholt itattak vele, megnyírták, hamut szórtak fejére és levetkőztették, miközben egész idő alatt azt kiabálták, hogy "ungure" (te magyar). A resicabányai városi rendőrség és a gyermekvédelmi hatóság is vizsgálja a történteket, és az Országos Diszkriminációellenes Tanács is vizsgálatot indított.
Amikor a Ceaușescu-rendszer legnagyobb büszkesége 1989-ben Magyarországon átszökve megérkezett az Egyesült Államok bécsi nagykövetségére, és annyit mondott, „Nadia Comăneci vagyok és menedéket kérek”, a követség alkalmazottai úgy néztek rá, mint egy kísértetre. Romániában viszont egyik napról a másikra hősből áruló lett, és ahogy az anyja fogalmazott: „már csak az Isten tudja, mi lett volna, ha nem jön a forradalom”. Nadia Comăneci nemcsak a tornász ellenfelei, hanem a Securitate felett is győzelmet aratott, de a titkosszolgálat és a besúgók totális ellenőrzése alatt eltelt évekből nyomasztó valóság rajzolódik ki.