Döntőt úszik Milák Kristóf és Németh Nándor is, aranyasszót vív a magyar férfi kardcsapat.
Szenzációs meneteléssel aranyasszót vív a magyar férfi kardcsapat az olimpián. A magyar válogatott Olaszország ellen kezdte meg szereplését a negyeddöntőben. Ugyan jól indult az első asszó, Szilágyi Áron 5–3-ra győzött Luigi Samele ellen, ezt követően viszont Gémesi Csanád és Szatmári András is elveszítette a maga asszóját. Gémesi aztán Samele ellen javított, Szatmári pedig szenzációs, 7–3-as sikert aratott Luca Curatoli ellen, így 30–28-as magyar vezetéssel vonultak le a pástról 6 párharc után.
A mérkőzés utolsó harmadát Gallo és Gémesi nyitotta, a magyar lendület a hetedik asszóban is kitartott, Gémesi 5–1-re nyerte a párharcot, így 35–29-es vezetéssel fordulhattunk az utolsó két asszóra. Szatmári ismét fantasztikusat vívott és 40–34-es előnnyel adta át Szilágyinak a pástot. Szilágyi higgadt vívással fejezte be a meccset, a magyar kardcsapat pedig 45–38-ra győzött és elődöntőbe jutott.
A döntőbe jutásért Irán volt Szilágyi Áronék ellenfele, ez az asszó viszont rémálomszerűen kezdődött. Háromszoros olimpiai bajnokunk mellett Gémesi és Szatmári is elvesztette az asszóját, ezzel 15–7-es, 8 tusos hátrányba került a magyar csapat. Váratlant húzott a szövetségi kapitány és becserélte a 22 éves Rabb Krisztiánt, aki fantasztikusan mutatkozott be élete első olimpiáján, 5–0-val kezdett, végül 9–5-tel hozta az asszóját.
A folytatásban Szilágyi is hozta a sajátját és 3 tusnyi hátrányra zárkózott a magyar csapat, Szatmári viszont nem bírt Pakdamannal. Ekkor jött ismét Rabb Krisztián, aki két tusos hátrányba hozta fel a magyar válogatottat. Szatmári Rahbari ellen összekapta magát és az utolsó asszó előtt már csak egy pontos hátrányban voltunk. Nagy volt a nyomás Szilágyi Áronon, de nem hiába háromszoros olimpiai bajnok a Vasas vívója, 6–3-ra hozta az asszóját és 45–43-as győzelemmel döntőbe vezette a kardcsapatot.
Milák Kristóf még kedden délelőtt mutatkozott be Párizsban, nem is akárhogyan. 200 méter pillangón egyedüliként ment be 1:54-es idő alá az előfutamok során, 1:53.92-vel, legjobb idővel jutott be a középdöntőbe. Milák jobbat úszott a júniusi Európa-bajnokságon aranyat érő idejénél (1:54.43), és kicsivel jobban teljesített, mint az azt megelőző versenyén, a monte-carlói Mare Nostrumon (1:53.94). Összehasonlításképpen, a tokiói olimpián 1:53.58 alatt teljesítette az előfutamot.
A középdöntőben sem vette le a lábát a gázpedálról, az előfutamban úszott idejéhez képest is 1,2 másodpercet javított és a világ idei legjobb idejét úszva 1:52.72-vel ért célba. A magyar klasszis majdnem 8 tizeddel úszott jobbat a házigazdák sztárjánál, a 400 vegyest hétfőn soha nem látott különbséggel megnyerő Leon Marchand-nál. Mögöttük a harmadik helyen a kanadai Ilya Kharun végzett, már 1:54-en kívüli idővel.
Az úszók királyszámának is nevezett 100 méteres gyorsúszás előfutamaiból Németh Nándor a negyedik idővel (47.93) jutott be a középdöntőbe. Mellette a román David Popovici úszott a futamában, aki hétfőn aranyérmet nyert 200-on. Végig nagy csatát vívtak egymással, de végül Popovici egyetlen századdal hamarabb érintette meg a falat. Németh a középdöntőben a harmadik legjobb eredményt érte el 47,61 másodperces idejével. A világbajnoki bronzérmest a kínai Pan Zsan-le (47,21) és az ausztrál Kyle Chalmers (47,58) előzte meg.
Az esti program:
VÍVÁS (Grand Palais)
- Férfi kard csapat – aranyasszó, 20:30
Magyarország–Dél-Korea
ÚSZÁS (Paris La Défense Aréna)
- Férfi 200 méter pillangó – döntő, 20:37
Milák Kristóf
- Férfi 100 méter gyors – döntő, 22:39
Németh Nándor
Emellett elődöntőt úszik Kapás Boglárka női 200 méter pillangón, illetve Kós Hubert és Telegdy Ádám férfi 200 méter háton.
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.