A Münchben történt repülőgépbaleset után a klubnak égető gyorsasággal kellett új játékosokat találnia, így került a képbe a magyar legenda is.
A Manchester United több sportembere is életét vesztette az 1958 februárjában, Münchenben történt repülőgép-szerencsétlenségben, amikor a csapat Angliába tartó gépe egyszer csak irányíthatatlanná vált, majd egy közeli lakóházba csapódott. A gép tankolni állt meg Münchenben, és már felszálláshoz készülődött, a rossz időjárási körülmények miatt azonban ez többszöri nekifutásra sem sikerült - a gép még a kifutópálya közelében lezuhant.
A csapatot megtizedelő tragédia miatt problémák sora kezdődött, a MU-nak csak évekkel később sikerült kilábalnia a válságból. Utóbbit az Aranycsapat tagjai, Puskás Ferenc, Kocsis Sándor, valamint Czibor Zoltán is érzékelték, akik egy 1958. február 11-én publikált cikk szerint felajánlották segítségüket az angoloknak: Bécsből telefonon keresztül jelezték, hogy akár fizetés nélkül is segítik a mélyponton lévő gárda újjáépítését.
A cikket író Desmond Hackett emlékei szerint az angolok erre - bármennyire is szükség volt a segítségre - udvariasan nemet mondtak, megköszönve a magyarok segítőszándékát. Arra hivatkoztak, hogy ezt a helyzetet, ha küszködve is, de nekik kell megoldani. A cikk az akkori pénzügyekről is beszámol, így alighanem inkább fizetésbeli problémák miatt visszakoztak az angolok: akkor állítólag mindössze heti 18 fontot tudtak fizetni a labdarúgóknak, Puskást pedig már akkor sztárként kezelte a világ.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.