Sport MTI 2016. március. 14. 15:35

Eltiltották a bundázó dél-afrikai focivezetőket

A gyanú szerint a sportvezetőknek több gyanús kimenetelű meccshez is közük volt a 2010-es dél-afrikai világbajnokság előtt.

A  Dél-afrikai Labdarúgó Szövetség (SAFA) korábbi vezérigazgatóját, Leslie Sedibét öt, míg a játékvezetői bizottság egykori vezetőjét, Adeel Carelse-t, illetve Steve Goddardot két-két évre tiltotta el a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA), mivel álláspontjuk szerint a 2010-es hazai rendezésű világbajnokságot megelőzően a dél-afrikai válogatott több gyanús mérkőzést is játszott, ezek közül pedig legalább egyet biztosan befolyásoltak a játékvezetők.

Az összecsapásokra vélhetően a jelenleg Magyarországon élő, és az itteni bundaügy koronatanújának számító szingapúri Wilson Raj Perumallal egyeztetve küldték a bírókat.

   A FIFA nem hozta nyilvánosságra, hogy konkrétan mely mérkőzésekről van szó, de vélhetően a Kolumbia, illetve a Guatemala elleni találkozókról van szó. Előbbit 2-1-re nyerte meg a dél-afrikai csapat úgy, hogy mindhárom gól 11-esből született, utóbbi találkozót pedig az nigeri Ibrahim Chaibou vezette, aki több bundagyanús mérkőzésen működött közre, nem mellesleg három büntetőt ítélt meg kezezésért ezen az összecsapáson.


párizsi olimpia 2024

Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába

Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.