Olimpia: 11 orvos, 12 gyúró a magyar küldöttségben
Megtartotta a pekingi játékok előtti utolsó ülését a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) orvosi bizottsága. A testület egyelőre nem foglalt állást Kolonics György halálával kapcsolatban, erre majd csak az igazságügyi vizsgálat lezárta után kerül sor.
A tanácskozáson az olimpiáig hátralévő feladatokról Tállay András főorvos, az egészségügyi csoport vezetője adott tájékoztatást. Elhangzott, hogy a kötelező doppingellenőrző vizsgálatok befejezéshez közelednek, s a MOB által kért kötelező szűrővizsgálatokon csaknem valamennyi olimpikon részt vett, ez alól csak néhány, huzamosabb ideje külföldön tartózkodó versenyző a kivétel. A keretorvosokat felkérték, megnyugtatásképpen ajánlják fel az olimpikonoknak, hogy igény és szükség esetén további vizsgálatokon vehetnek részt.
Kokas Péter főorvos arról számolt be, hogy a TUE-engedélyeket (betegség esetén mentesség bizonyos, tiltott hatóanyagot tartalmazó gyógyszerek szedésére) a Nemzetközi Olimpiai Bizottság jóváhagyta, csupán néhány kiegészítésre tart igényt.
A pekingi magyar csapat létszáma közel 50 versenyzővel alacsonyabb lesz, mint Athénban volt, így az egészségügyi csoport létszáma is csökken: tizenegy orvos, két-két pszichológus és terapeuta, valamint tizenkét gyúró segíti majd a sportolókat.
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.