Egy kínai iskolában a diákok kétszer is meggondolják, hogy elbambuljanak a tanórán. Őket ugyanis mesterséges intelligenciával, arcfelismerő eszközökkel rendelkező kamerák figyelik és pontozzák.
A Hangzhou No. 11 Middle Schoolba "intelligens tantermi magatartás-irányítási rendszert" telepítettek, amely rögzíti a diákok arckifejezéseit és mozgásait az órákon, az adatokat kielemezve pedig azt is megmondja, hogy a diákok figyelnek-e rendesen a tanárra.
A rendszer képes megmondani, hogy a tanulók olvasnak, figyelnek, vagy esetleg szundikálnak az asztalukon. Felismer olyan kifejezéseket, mint a boldogság, a félelem, a harag vagy épp a hülyéskedés.
A diákok ezek alapján valós idejű figyelempontokat kapnak, amelyet a képernyőn követhet a tanár.
Mindez Zhang Guanqun igazgató szerint "javíthatja a tanárok és a diákok közötti együttműködést". Hozzátette, az egy hónapos tesztelés során a diákok máris elkezdték elfogadni az ellenőrzést és javult a magatartásuk.
A diákok, szülők körében nem ilyen egyértelmű a siker. "Mi ez, koncentrációs tábor? Gyerekekről van szó, nem a diktatúra célpontjairól" – írta valaki a Weibo közösségi médiaplatformon.
(via)