2007. augusztus. 14. 06:00 hvg.hu Utolsó frissítés: 2007. augusztus. 13. 21:32 Kult

Született gyilkosnő a Sziget zárónapján - ajánló videókkal

A Soundgarden énekesének szólókoncertje sajnálatos módon elmarad, de hiányáért remélhetőleg kárpótolnak az olyan nevek, mint a Juliette & The Licks, napjaink egyik legnépszerűbb bandája, a The Killers vagy a szókimondó Leningrad. Sziget-ajánló idén utoljára.

HVG Fotóblog
Nézegessen képeket a 2007-es Sziget Fesztiválról a HVG Fotóblogján!
Tovább>>
Nagyszínpad

Eagles of Death Metal
Reszkessen a Tenacious D! Jack Black hobbizenekarával legfeljebb a Queens of the Stone Age frontemberének gimnáziumi bulibandája veheti fel a versenyt. Josh Homme most dobosként lép színpadra, s egykori középiskolai osztálytársával várhatóan vicces, egyben kőkemény koncertet adnak a Sziget Nagyszínpad közönségének.

Juliette & the Licks
Juliette Lewis a színésznő, a Született gyilkosok Malloryja, pofátlan és szexi, örök lázadó. Másodszor járnak a fesztiválon; mostani fellépésüket remélhetőleg nem lehetetlenítik el a hangtechnikusok, mint a múltkorit. Jó lenne, zenéjük ugyanis  legalább annyira dögös, mint maga az énekesnő.

The Killers
Az idei Sziget talán legjobban várt bandája az USA-ból indult, elsőként mégis Nagy-Britanniában befutott The Killers. Tagadhatatlanul az egyik legnépszerűbb mai együttes, amellyel igazi, hamisítatlan szupersztár zenekar érkezik a fesztiválra. Hozzájuk hasonló pop-rock stílusban alkotó előadókat láthattunk már, ám senki sem csinálja ezt náluk jobban. Legalábbis napjainkban.

Motion Trio
Kevesen tudják, mit várjanak három tangóharmonikás fickótól egy nemzetközi könnyűzenei fesztiválon. Ha azonban hozzátesszük, hogy mindhárman zeneakadémiát végeztek, és hogy a rock hangzásvilágától a könnyedebb déli ritmusokig szinte bármit ki tudnak csiholni hangszerükből, akkor máris izgalommal vegyes érdeklődéssel indulhatunk a Világzenei színpad felé.

Leningrad
Szintén visszatérők a ska-punkot az igazi rock’n’roll érzés mocskával és szókimondásával vegyítő oroszok, akiknek vaskos kifejezésmódja, színpadi jelenléte és az általuk előadás közben elfogyasztott jelentős mennyiségű alkohol színes és maradandó élménnyé teszi koncertjeiket. Így volt ez legutóbb is, s reméljük, most sem lesz másként. Az orosz nyelv ismerete nem kötelező, de ajánlott.

Värttinä
Három finn hölgy, akik hazájuk folkzenéjét dobták boszorkányüstbe, főzték egy darabig, majd hozzácsaptak némi modern lüktetést, és azon melegében feltálalták a világnak. Ők is sokadszorra járnak Budapesten, ezúttal magukkal hozzák tavaly kiadott albumuk nótáit is.

Devotchka
Mindig érdekes látni, hogyan változnak az orosz szavak egy-egy idegen nyelvű átírás esetében. Nincs ez másként a Devotchka nevű denveri banda esetében sem, akik saját bevallásuk szerint nem egészen indie-rockot, nem egészen jazzt, s nem egészen kelet-európai folkzenét játszanak. Ám mindháromnak az elemei megtalálhatóak muzsikájukban, így újabb egzotikus koktélba kortyolhatunk bele, ráadásul itt még a másnaposságtól sem kell tartanunk.

Esthetic Education
Ez az ukrán banda olyan, mintha korai éveiben klónozták volna a Rolling Stones tagjait, akiket aztán napjainkban rászabadítottak volna a világ zenei színpadaira, némi kortárs hangszereléssel fűszerezve. Dallamosabb, kevésbé rockos hangzású dalaikból – főként a frontembernek köszönhetően – dől az energia.

Dobacaracol
Három kanadai lány, akik nemcsak andalító hangon énekelnek francia nyelven, de ha kell, ugrálnak, ha kell, dobokat ragadnak, és felpörgetik a koncert fordulatszámát. A világzene kategóriájába lehetne őket beleerőltetni, de stílusuk egyénibb annál, semhogy címkékre legyen szükségük.

Nosfell
A helyenként a Rage Against The Machine lassúbb, a rap műfajára emlékeztető zenéit – az obligát basszuslüktetéssel – idéző Nosfellnek alighanem inkább a Sziget első napjaiban, valamilyen korai időpontban kellett volna fellépnie, hangzásviláguk ugyanis ideális bemelegítésként szolgálhat egy hatalmas tomboláshoz. A Sziget utolsó napján viszont levezetésnek is remek programpont lehet a francia banda koncertje.

Hammerfall
Ha a skandinávok megnövesztik a hajukat és gitárt vesznek a kezükbe, abból általában valami kőkemény zene születik. A klasszikus metálzene svédacélja, a Hammerfall alig néhány hónapja járt nálunk, így aki akkor elszalasztott pogózni egyet a koncertjükön, a Sziget zárónapján megteheti.

Sharam - Deep Dish
Sharam Tayebi barátjával, Ali Shiraziával 1991-ben alapította meg a Deep Disht, amely azóta szinte fogalommá vált az elektronikus zene világában. Remixek, albumok, partik és Grammy-díj. Mindez együtt – hogy a nemzetközi sztárok imádatáról már ne is beszéljünk – magától értetődővé teszi, hogy Sharam buliján egészen egyszerűen ott kell lenni.

Cedric Gervais
Ez a francia fickó nem tétlenkedett, 15 évesen már olyan nagyságokkal zenélt együtt, mint a három lemezjátszót bűvölő Carl Cox, vagy a néhány napja a Nagyszínpadon járt Laurent Garnier. A Deep Dish-es fiúkkal igen jó viszonyt ápolnak, így nem meglepő, hogy most is szinte kéz a kézben érkeztek a Party Arénába.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.