Vállalkozás MTI / hvg.hu 2020. november. 24. 08:06

7 milliárd forintos támogatást kap a divatipar

Uniós pénzekre pályázhatnak a divat- és dizájnipari vállalkozások.

7 milliárd forintos keretösszeggel új pályázat jelent meg a divat- és dizájnipari vállalkozások versenyképességét növelő fejlesztések támogatására a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program (Ginop) keretében – mondta Rákossy Balázs, európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkár az MTI-nek.

A program keretében a tervek szerint több mint kétszáz mikro-, kis- és középvállalkozás nyerhet el támogatást. A dizájn- és divatipari cégek 5 és 150 millió forint közötti összegre pályázhatnak, amit technológiai fejlesztésre, bérköltség-támogatásra, iparjogvédelmi tanácsadásra és marketing tevékenységre fordíthatnak. A konstrukció ismét feltételesen visszatérítendő támogatási formát alkalmaz, azaz a pályázó eredményeitől függően akár vissza nem térítendő támogatássá válhat a teljes összeg.

Októberben az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) a Magyar Divat & Design Ügynökséggel (MDDÜ) közösen jelentette be, hogy kidolgoz egy 10 milliárd forint keretösszegű támogatási rendszert az ágazat számára. Őszre ígérték a részleteket, de már akkor jelezték, hogy 5–150 millió forint közötti támogatás érhető majd el.

A "Divat és Dizájnipari mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása" című pályázatra a támogatási kérelmeket 2021. január 5-én 9 órától lehet majd benyújtani.

* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után

A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.