A magyar kkv-szektor mintha kerülné a digitalizációt. Pedig ezen múlik a versenyképessége. Íme 5 technológia, ami nélkül nem lehet hamarosan vállalkozást fenntartani.
Szupergyors internet
Rendesen belassíthatja a munkát, ha csak csordogálnak a byte-ok a vonalakon vagy a mobilnet-hálózaton – írja a Portfolio. Remények és tervek szerint 2018-ra mindenhol elérhető lesz a szélessávú internet.
Távmunka
Manapság már a kkv-k is egyre többször engedélyezik az otthoni munkavégzést. Ez olcsóbb a cégnek, kényelmesebb a munkavállalónak, ráadásul sok kutatás szerint egyenesen jobban dolgoznak otthonról az alkalmazottak. A kommunikáció fenntartására pedig ott vannak az olyan ingyenes szolgáltatások, mint a Viber, a WhatsApp, a Hangouts, a Facebook vagy éppen a Skype.
Mobilapp+okostelefon+net
Egy fuvarozó cégnek ma már nem kell külön navigációs eszközre költeni, mert megoldható mobilnettel és például a Vaze-zel vagy a Google Mapsszel. De a digitális fényképezőgép helyett is tökéletes egy magasabb kategóriás mobiltelefon, a képeket pedig azonnal tovább is lehet küldeni. De akár egy közösen szerkesztett munkanaptárban időpontokat vagy kiszállítási címeket is hatékonyan egyeztethetnek a kollégák, és persze a céges levelezés is elérhető mobilon keresztül.
Havi díjas irodai szoftverek
Sok kkv a mai napig megveszi az irodai szoftvercsomagok licencét. Ez sokkszerűen hathat egy kisebb likviditású vállalatra, másrészt ha még sincs szükség például annyi számítógépen az adott szoftverre, akkor feleslegesen fizettek a licencért. A havi díjas szoftverek rugalmasan változtathatóak, bizonyos helyzetben költséghatékonyabbak lehetnek, mint egy egész évre kifizetett.
Kibervédelem
A hackerek a kisebb vállalatokat is betámadhatják, ráadásul jellemzően ezen cégek informatikai rendszere gyakran védtelenebb, mint a nagy vállalatoké. Visszaélésre alkalmas adatokat, banki belépőket, céges jelszavakat lophatnak el észrevétlenül, ha a cég nem rendelkezik professzionális védelemmel.
Bármit bérbe vehet egy most indult közösségi oldalon
Már amit az oldalon talál. Ugyanis a közösségi gazdaság újabb szereplője csak az egyszerű és biztonságos online piacteret biztosítja, a termékeket magánszemélyek vagy cégek tölthetik fel.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.