Vállalkozás hvg.hu 2014. december. 10. 05:40

Ez a három innovatív cég képviseli Magyarországot Párizsban

Idén először vesznek részt magyar cégek a világviszonylatban is rangos ICT rendezvényen, amely tegnap nyitotta meg kapuit a közel 80 országból érkező, 3500 látogató előtt.

3 500 főnek mutatkozik be Párizsban a Loffice LeWeb startup verseny három legígéretesebb résztvevője, akiket a december 5-én tartott döntőben a zsűri tagjai – többek között a Prezi és a Ustream alapítói, vagy például Oszkó Péter - közösen választottak ki a tíz döntős közül. A LeWeb 11 éves története során először rendezett magyarországi „elődöntőt”, így először lehetnek jelen magyar innovatív cégek standdal a 85 országból érkező résztvevő között, és találkozhatnak a három napos eseményen a közel 400 nemzetközi befektetővel, valamint olyan nagyvállalatok vezetőinek előadásait hallgathatják, mint a Google, a Facebook és a Yahoo.

Az egyik cég az iHivePro méh-monitorozó rendszerrel nyerte meg a zsűrit, amely arra ad lehetőséget a méhészek számára, hogy a távolból megfigyelhetővé és kontrollálhatóvá váljanak a kaptárok, ezáltal lecsökkentve a méhek elpusztulásának arányát, amely világléptékben is jelentős mértékű probléma. A rendszer által kiküszöbölhetőek a méheket tizedelő okok közül a fertőzések, betegségek és a vandalizmus, valamint a lopás.

A Notch egy viselhető szenzor hálózat, amelynek segítségével az emberi mozdulatsorok térben leképezhetővé válnak. Ezáltal a fizikai tevékenységek minősége és hatékonysága még inkább elemezhető és fejleszthető. A rendszer része az okostelefon applikáció, amely a mozgást végző személy ruhájára, testrészeire erősített szenzorok jeléből háromdimenziós képet ad az elvégzett mozdulatsorról, ezáltal lehetőséget teremtve a felhasználó számára, hogy bio-mechanikai megfigyelést tegyen saját mozgásszervi működéséről. A sportolás, a fitness termékek és appok új generációját kínálják platformként a Notch termékek.

A prezentáció lineáris, de a gondolkodás nem. Pont ez a szabadság kell a hatékony meetingekhez, a digitális tanórákhoz, a konferenciákhoz, megbeszélésekhez, ahol közös és egyéni jegyzetek is készülnek. A Ziteboard egy minden eszközön (számítógépen, tableteken, okostelefonokon, és digitális táblákon is) a böngészőben működő, zoomolható whiteboard - egy nagyítható digitális papírlap, annak minden előnyével. A jegyzetek így sosem vesznek el, valós időben szerkeszthetőek és prezentálhatóak helyszíntől, eszköztől függetlenül. Épp ezért használják világszerte videokonferenciákhoz, távoktatásban és egyedi konzultációkon, meetingeken is.

A tegnap indult párizsi rendezvényen startup verseny is zajlik, melynek tétjét jól mutatja, hogy 2013-ban a verseny győztese három hónap alatt félmillió eurós befektetéshez jutott, a 2010-es verseny nyertes projektjét pedig a Google vásárolta meg 1,3 milliárd dollárért.

Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!