A Revolut, a Wise vagy a Taxify mindegyike a balti országokhoz köthető startupként indult és vált milliárdokat termelő nagyvállalkozássá. Mitől ilyen jók ebben a baltiak?
Tízből jó, ha egy startup befut, mégis megéri innovatív cégekbe fektetni, egyébként sosem törünk ki az akkugyártó szerepéből. Ám ehhez az állami kockázati tőkének is piaci alapon kellene dolgoznia – fejtette ki az üzleti világban „Petyának” hívott Balogh Péter, a STRT Nyrt. főtulajdonosa.
Több ideje lesz az orvosoknak a betegekre, ezt ígéri a Medwise nevű, mesterséges intelligenciával dolgozó keresőszolgáltatás, amit orvosok terveztek, kifejezetten a mindennapi betegellátásban dolgozó orvosoknak.
Ha az ember leleményes, akkor pár ezer forintból is el lehet indítani egy vállalkozást – ez is kiderül a Diverzum történetéből, ahogy az is, hogy milyen sokat tud számítani egy cég születésénél akár egyetlen TikTok-videó.
Egy ötezres nemzetközi vállalat HR-vezetői pozíciójából váltott – komfortzónáját elhagyva – egy magyar fintech startup, a Dorsum vezérigazgatói székébe Mészáros Mariann. Forgács-Fábián Sárát gyerekkori élményei terelték: az általa életre hívott Amigos Alapítványban máig több mint 500 egyetemista önkéntes segítette gyerekek ezreit a gyógyulásban, 18 kórházi egységben, hat városban. Kettejüket a <a rel="noreferrer noopener" href="https://www.bridgebusiness.hu/" target="_blank">Bridge Budapest</a> Árnyékprogramja kötötte össze azzal a céllal, hogy hidat képezzenek az üzleti és civil szféra között. A program során látszólag két távoli terület vezetői kapcsolódnak és inspirálódnak egymás vezetői tudásából, dilemmáiból és tapasztalataiból. Interjú egy, már az első pillanattól összeszokottnak tűnő, mosolygós párossal.
A Mol-vezér főzős hasonlattal szemléltette, miért nem engedhetjük még el az orosz csővezetéket, és szerinte ha most leállna a kőolajszállítás, azzal az egész régió letérdelne.
Újabb erős jel, hogy az akkugyártás után az akkubontás lesz az ország következő nagy álombiznisze. Jelzés ez arra is, hogy a kormány tényleg még idén belevágna az új üzemek létesítésének előkészítésébe.
A BIF teljesen átépíti a homlokzatot, felújít és felhúz egy parkolóházat, a környék lakosai pedig a szomszédos kerületekbe mehetnek majd átvenni a csomagjaikat.
A vállalatok 35 százaléka bővíteni készül jelenlegi munkaerőkeretét. Ilyen optimizmusra legutóbb 2022 első negyedévében volt példa a Manpower felmérése szerint.