Vállalkozás MTI 2014. április. 04. 17:05

Szijjártó: a vakcinagyártás élvonalába került Magyarország

Magyarország a világ oltóanyaggyártásának élvonalába került a GlaxoSmithKline-nal való együttműködésével – ezt mondta Szijjártó Péter pénteken a kormány és a gyógyszeripari cég közötti stratégiai együttműködési megállapodás aláírásakor Gödöllőn. A Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára a társaság vakcinagyártó telephelyén arról beszélt, hogy a világ egyik vezető gyógyszeripar vállalata, a GSK magyarországi tevékenységével jelentősen erősíti a gazdaságot.

Az államtitkár szerint a magánszektor kutatás-fejlesztési ráfordításainak ötven százalékát a gyógyszeriparban költik el, ami a k+f nemzetgazdasági szintű költségek 40 százalékát jelenti. Az ágazat csaknem 800 milliárd forint termelési értéket állít elő egy évben, aminek 80 százaléka exportra kerül.

A gödöllői üzem Magyarország egyik legnagyobb biotechnológiai exportőre, a védőoltás-hatóanyagok exportja pedig jelentősen hozzájárul a magyar gazdaság kiviteli statisztikájához – tette hozzá.     

Szijjártó Péter kitért arra is, hogy az ágazat közvetlenül 13 600, közvetve 38 ezer embert alkalmaz, és a mostani immár az ötödik stratégiai együttműködési megállapodás, amelyet gyógyszeripari céggel kötnek.

Mivel a GlaxoSmithKline klinikai vizsgálatokat is végez, a stratégiai megállapodásban az is szerepel, hogy a vizsgálatokba, fejlesztésekbe a magyar felsőoktatási és egészségügyi intézményeket is egyre nagyobb mértékben bevonják – ismertette. Hozzátette: a GSK tavaly 2 milliárd forintot költött kutatás-fejlesztésre Magyarországon.

Alison Farquhar, a GlaxoSmithKline Kft. ügyvezető igazgatója egyebek mellett azt mondta, hogy a megállapodás lehetőséget teremthet a további fejlesztésekre és beruházásokra.

A cég Magyarországon 2013-ban 41,57 milliárd forint árbevételt ért el.

 

Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.