2009. május. 23. 09:51 ingatlanmenedzser.hu Utolsó frissítés: 2009. május. 23. 10:37 Ingatlan

Szétbontották az adós szállodáját Hévízen

A Hotel Fit igazgatója az MTI-nek elmondta: tavaly év elején újították fel a...


A Hotel Fit igazgatója az MTI-nek elmondta: tavaly év elején újították fel a szállodát, a kifizetések egy részét azonban a garanciális munkák elmaradása miatt a tulajdonos visszatartotta. Pémer Edina szerint a hotel tulajdonosai és a fővállalkozó között egyeztetések voltak, miután a saját költségükön kellett számos műszaki hibát kijavítani és jó néhányat még nem is fejeztek be.
 
A hotel igazgatója a ki nem fizetett összeg nagyságáról nem tudott nyilatkozni, mert a felújítás nem az ő feladatkörébe tartozott, de azt mondta, a jogállamisággal ellentétesnek tartja, hogy "ilyen módon be lehet törni egy szállodába és tönkre lehet tenni a jó hírét". A Vállalkozók Érdekvédelmi Szövetségének (VÉSZ) megbízottjai ugyanis a vendégek szeme láttára "megrohanták a házat" és a mosdóktól az ajtókig számos felszerelést elvittek.
 
Összesítése szerint a tárgyi kár körülbelül hárommillió forint, de az erkölcsi kárt nem tudják összegszerűen kifejezni. Ez utóbbi kapcsán kifejtette: a felújítást követően új partnereket szereztek, de lehetséges, hogy az akció után ezek az utaztatók nem hoznak több vendéget a szállodába.

Pémer Edina közölte: a szálloda 33 dolgozója a munkahelyét is veszélyeztetve érzi, mert a VÉSZ eljárása miatt esetleg elpártolnak tőlük a vendégek.
 
Az érdekvédelmi szervezet elnöke a történtekről az MTI-nek úgy fogalmazott: "tulajdon-visszaszerzési akciót" hajtottak végre. Éliás Ádám azt mondta, hogy a City Galéria Kft. végezte el fővállalkozóként a "lerobbant vacak épület" felújítását, de a megrendelő For Hotels Kft. nem fizette ki a végszámlát.
 
A fővállalkozó is elismerte, hogy voltak hiányosságok a munkájukban, de hónapokon keresztül nem tudtak egymással elszámolni, a végén elmérgesedett a viszonyuk. A megrendelővel szemben 35-37 millió forint követelése van a felújítást végző City Galériának.

A VÉSZ hetekkel ezelőtt már "jelképes figyelmeztető akciót" tartott a szállodánál, amit a szervezet elnöke szerint nem vettek komolyan, ezért kedden már 110-120 emberrel vonultak a hotelhez. A szervezet alapszabályára hivatkozva azt mondta: azért nevezik tulajdon-visszavételnek akcióikat, mert "ha nem fizetnek ki valamit, akkor az annak a tulajdona". Az elszállított tárgyakat raktározzák, és amennyiben a vitás felek megegyeznek, nagyjából ugyanannyi idő alatt a visszaépítés is megtörténik.

 A VÉSZ hévízi akciója kapcsán a rendőrség nem adott információt, de az MTI úgy értesült, hogy már március óta lopás miatt folyik nyomozás az ügyben. Akkor csak kisebb értékben tulajdonítottak el felszerelési tárgyakat a szállodából a szervezet "aktivistái", a mostani fellépésükkel azonban már nagy értékre elkövetett lopás gyanúja miatt folytatódhat eljárás.

A távirati iroda információja szerint a márciusi "figyelmeztető" akció kapcsán egy embert hallgattak ki a rendőrök, aki az eset miatt az ügyészségen panaszt tett, de ezt elutasították. Az MTI úgy tudja, hogy a keddi akció kapcsán felvetődhet a magánokirat-hamisítás gyanúja is, mert a résztvevők egy csoportja vendégként jelentkezett be a szállodába, de többen közülük valószínűleg hamis személyi adatokat adtak meg. 


Tudatos otthon
Hirdetés
Kult Köves Gábor 2024. december. 29. 20:00

Dobó Kata amerikai filmje és Andy Vajna vikingjei is az élmezőnyben – Hollywood legnagyobb bukásai

Hollywood legnagyobb bukásai közt van olyan film, amely öt rendezőt fogyasztott el, köztük Coppolát is. És olyan is, amelynek zsiráf szereplője rálépett a saját péniszére. Börtönbe küldött rendező, reciklált díszlet, elhízott rabszolgalány és egy elképesztő szexjelenet – Tim Robey, a Telegraph filmes újságírója Box Office Poison című könyvében mesél a legendás bukások hátteréről. A szerzővel beszélgettünk.