A névválasztás nem volt véletlenszerű, hiszen a szerelvény egyes elemei...
A névválasztás nem volt véletlenszerű, hiszen a szerelvény egyes elemei leginkább az emberi hátcsigolyákhoz hasonlatosak.
Paul Hernon, a Vertebrae 38 éves megálmodója szerint a modern épületekben, különösen az apartmanházakban egyre kevesebb helyet szánnak a fürdőszobának - olvasható a The Daily Telegraph brit lap online kiadásában.
Ezt orvosolandó találta ki a helytakarékos "Hátgerincet", amelyben a hagyományos fürdőszoba összes tartozékát nem egymás mellé, hanem egymás fölé helyezte, egy 8 láb (244 centiméter) széles acélkonténerbe csatlakoztatva. Az épp szükséges elemek könnyűszerrel kihúzhatók, majd használat után visszatolhatók a helyükre.
A szerelvény két zuhanyfejet tartalmaz - egyet a felnőttek, s egy másikat pedig a gyerekek számára: ezeket 180 fokra lehet elfordítani a tengely körül. A többi tartozék, beleértve a vécécsészét 360 fokos fordulatra képes. Az acélkonténerben elfér a víztartály, ahogy a lefolyócsövek is.
A Vertebrae már jövőre kapható lesz potom 9 ezer fontos (2,8 millió forintos) áron, Paul Hernon azonban arra figyelmeztet, hogy nem minden lakásba való a helytakarékos fürdőszoba. A "Hátgerinc" ugyanis meglehetősen súlyos szerkezet - 150 kilogrammot nyom, ezért beszerelése előtt a fürdőszoba padlóját mindenképp meg kell erősíteni.
Forrás: The Daily Telegraph
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.