Nagyot bukhat, aki csak egyszer fizeti be a kötelezőt
Rengeteg bizonytalanság övezi az idei kötelező kampányt, de nem a biztosítók miatt.
Rengeteg bizonytalanság övezi az idei kötelező kampányt, de nem a biztosítók miatt. A problémát a hirtelen ötletként, teljesen előkészületlenül kivetett 30 százalékos baleseti adó okozza, melyet a biztosítási díj után kell megfizetni.
A törvényeknek megfelelően október 30-án meghirdetik díjaikat a biztosítók, de ezekben a tarifákban még nem szerepel majd a biztosítási adó. Ha a tervek szerint halad a biztosítási adóról szóló törvény elfogadása, akkor decemberben már értesíteni tudják ügyfeleiket a biztosítók az adóval növelt díjakról.
Az adós megoldásra történő átállás azonban komoly informatikai fejlesztést igényel, biztosítói szakemberek szerint könnyen elképzelhető, hogy a januárban befizetendő díjról két külön csekket kapnak az ügyfelek: az egyik a biztosítási díjról szól, a másik az adóról - írja a Napi Gazdaság mai száma.
Ha valaki az adót elfelejti befizetni, a biztosító akkor is köteles azt átutalni az államnak, viszont ebben az esetben olyan, mintha az autós nem fizette volna be a teljes biztosítási díját és 45 nap után fel kell mondani a szerződését.
Váratlanul adófizetési kötelezettségük lesz azoknak is, akik már nem a novemberi kampányban váltanak biztosítót és év végi évfordulóval kötnek szerződést. Aki például júliusban befizette egy évre a kötelezőt, januártól szintén fizetheti a baleseti adót. Ha a csekket kidobja, mondván, ő már egy évre fizetett, neki is felmondhatják a szerződését.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.