Gazdaság HVG 2024. október. 21. 08:35

A tizedikről zuhant ki egy orosz üzletember Moszkvában

A holttestet az orosz titkosszolgálat épp arra járó ügynöke fedezte fel.

Holtan találták az egykori olajipari óriás, a Jukosz volt alelnökét, Mihail Rogacsovot – írja a The Telegraph. Az üzletember moszkvai, tizedik emeleti lakásának ablakán zuhant ki, a holttestét a Külső Hírszerző Szolgálat (SZVR) egyik épp arra járó ügynök fedezte fel, aki épp az egyik kémfőnök kutyáját sétáltatta a környéken egy, a Szolgálathoz közeli Telegram-csatorna szerint. Az orosz hatóságok öngyilkosságként kezelik az esetet.

Rogacsov Mihail Hodorkovszki, az egykori leggazdagabb orosz oligarcha alelnöke volt a Jukosznál, az olajcég bukásához az vezetett, hogy Hodorkovszki szembefordult Vlagyimir Putyinnal, és az állami korrupció visszaszorítását szorgalmazta. 2003-ban őrizetbe vették, majd sikkasztás és adócsalás vádjával elítélték, a cég vagyonát pedig elkobozták. Hodorovszki elnöki kegyelemmel szabadult 2013-ban, azóta külföldön él.

A mostani már a sokadik, különös körülmények között történő haláleset az orosz politikai és gazdasági elitben, Ravil Maganov, a Lukoil igazgatótanácsának elnöke egy kórház ötödik emeletéről zuhant ki, míg a Loko Bank 28 éves alelnöke Rogacsovhoz hasonlóan egy tizedik emeleti ablakból esett ki, míg Pavel Antov orosz milliárdost egy indiai hotel ablaka alatt találták meg.

Kizuhant az ablakon, leesett a lépcsőn – folytatódik a „furcsa balesetek” sorozata Putyin köreiben

Egy időben a méreg volt a sláger, utána pedig következtek az „öngyilkossággal” végződő családirtások, majd az ablakból való kizuhanás vált divattá. Mindez Oroszországban történik, ahol a napokban újabb rejtélyes haláleset történt: Vlagyimir Jegorov egy második emeleti ablakból zuhant ki és halt szörnyet.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Arató László (EUrologus) 2024. december. 02. 09:36

Sok jóra nem számíthat a magyar kormány az új Európai Bizottságtól

A régi lendülettel veszi elő a magyar ügyeket a decemberben hivatalba lépő testület A pénzbefagyasztásokkal kapcsolatos eljárások szigorodnak és bővülnek, nem lesz változás az EU migrációs, vagy zöldpolitikájában, és továbbra is napirenden marad a szerződésmódosítások ügye, amely többek között a vétójog eltörlését tartalmazza. Közben a kormány politikai súlya látványosan csökken.