Gazdaság HVG 2024. szeptember. 27. 12:38

Már megalakulása előtt közel 4 milliós bért fizetett a volt III/III-as tiszt által vezetett Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet

Igaz, ez csak a töredéke annak, amit az időközben 101 fősre dagadó állomány, köztük Lánczi Tamás 14 fős titkársága kapott.

Már 101 főt foglalkoztat a Szuverenitásvédelmi Hivatal – vette észre a kormány politikai bunkósbotjaként funkcionáló szervezet legújabb adatközlését a 24.hu. A lap szerint mintegy fél évvel ezelőtt még csak negyedennyi, 26 foglalkoztatottja volt a hivatalnak.

Lánczi Tamás elnök munkáját közvetlenül egy 14 fős titkárság segíti, akiknek augusztus végéig a hivatal 47 900 423 forint bruttó bért fizetett ki. A főtitkárságon további 14 fő ugyanebben az időszakban 123 860 039 forint bruttó bért kapott, ennek közel felét, 54,7 millió forintot a vezetői juttatások tettek ki.

A legtöbben, 23-an az elemzői igazgatóságon dolgoznak, a közkapcsolati igazgatósághoz 22 munkavállaló tartozik, 11 fő a vizsgálati igazgatóság, 6 fő pedig a sajtóosztály állománya. Van egy biztonsági iroda is, 2 munkavállalóval.

A Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet ugyan hivatalosan csak szeptember 17-én alakult meg, de a hivatal így is kifizetett 3 873 037 forint bruttó bért 6 munkavállaló, köztük az intézetet igazgató volt III/III-as tiszt, Horváth József részére.

A honlapon közzétették az augusztus végéig megkötött szerződések listáját is, ebből az derül ki, hogy 60,7 millió forintért bérlik a Sánc utcai épületet, ahol Lánczi Tamás irodája is található, de 35,7 millió forintért a Pozsonyi úton is bérelnek egy ingatlant. Emellett négy évre 1 042 874 557 forintot fizet a Rákóczi út 70. szám alatt található R70 irodaházért, ahová a csütörtöki bejelentés szerint októberben költözik a Pozsonyi útról a Szuverenitásvédelmi Hivatal.

A szerződések között szerepel továbbá egy 38,1 és egy 18,9 millió forintos szerződés jogi tanácsadásra, 9,1 millió forint jogi képviseletre, 8,4 pedig jogi feladatok ellátására. További 1,6 millió forintot fizetnek sajtófigyelésre és 2,5 millió forintot nemzetközi sajtófigyelői szolgáltatások ellátására. 4,8 millió forintért bérelnek elektromos kisteherautót, 2,7 millió forintért televíziót és kiegészítőket szereztek be, és a nem részletezett „breaking news szolgáltatásra” is kifizettek 381 ezer forintot. Munka- és tűzvédelmi feladatokra közel 6, foglalkozás-egészségügyi vizsgálatokra pedig 1,8 millió forint értékben szerződtek.

Az idén februárban megalakult Szuverenitásvédelmi Hivatalt tavaly hívta életre a sokat vitatott szuverenitásvédelmi törvénnyel a kormány. Hivatalosan azzal a céllal, hogy más állam, külföldi szerv vagy szervezet és természetes személy érdekében végzett befolyásoló tevékenységeket vizsgálja, ha azok Magyarország szuverenitását sérthetik vagy veszélyeztethetik. A gyakorlatban az elmúlt fél évben ez azt jelentette, hogy Láncziék a kormányzati korrupcióval vagy visszaélésekkel foglalkozó civilek után kezdtek vizsgálódni, kezdve a Transparencyvel és az Átlátszóval, de nemrég kiderült, hogy a gödi akkugyár ellen tiltakozó Göd-ÉRT Egyesület is az SZH radarjára került.

A volt III/III-as Horváth József testhezálló feladatot kapott Lánczi Tamástól: konteókat terjeszthet a civilekről

Egykori III/III-as tisztet igazolt le a Lánczi Tamás vezette Szuverenitásvédelmi Hivatal a politikai furkósbotként működő szervezet „tudományos” műhelyének élére.

zöldhasú
Hirdetés