Gazdaság MTI 2024. február. 01. 16:35

Több száz járatot töröltek a német repülőtéri sztrájkok miatt – fotók

A munkabeszüntetést meghirdető szakszervezet az órabérek 2,8 eurós emelését követeli.

Több száz járatot töröltek csütörtökön Németország tizenegy repülőterén a biztonsági személyzet egynapos sztrájkja miatt.

Németország legforgalmasabb légi csomópontján, a frankfurti repülőtéren a tervezett 1120 járatból 310-et töröltek. A biztonsági ellenőrzés szünetelt, így nem lehetett bejutni a tranzitváróba, és egyetlen utas sem szállhatott fel a repülőgépekre. A frankfurti székhelyű Lufthansa az érkező és átszálló utasok számára zavartalan működést ígért, de a frankfurti beszállás a sztrájk miatt nem volt lehetséges.

MTI/EPA/Ronald Wittek

Berlinben az összes induló járat mellett számos érkező járatot is töröltek, csütörtök reggel a reptéri terminál kiürült. Düsseldorfban az induló és érkező járatok harmadát törölték, a közeli Kölnben pedig – ahol a sztrájkok már szerda este megkezdődtek – gyakorlatilag megszűnt a légi forgalom.

AFP / Jan Woitas

A többi repülőtéren, például a Lufthansa második legnagyobb csomópontjaként működő müncheni repülőtéren a munkabeszüntetés nem befolyásolta a légi közlekedés működését, itt a menetrendnek megfelelően közlekednek a repülőgépek.

MTI/EPA/Ronald Wittek

Az egynapos sztrájkot meghirdető Verdi szakszervezet az órabérek 2,8 eurós (mintegy ezer forintos) emelését követeli bőkezűbb túlóradíjak mellett az ágazat 25 ezer dolgozójának nevében.

A sztrájk miatt budapesti járatokat is töröltek, az aktuális járatinformációk ide kattintva elérhetők.

Korábban a német repülőtérüzemeltető vállalatok szakmai képviseleti szervezete, a Flughafenverband AVD azt közölte, a sztrájk miatt több mint 1100 járattörlésre és késésekre kell számítani csütörtökön.

AFP / Tobias Schwarz

(Nyitókép: AFP / Tobias Schwarz)

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.