Elsősorban a tejtermékek között vizsgálódnak.
Vizsgálja a Gazdasági Versenyhivatal, hogy mennyire versenyellenes vagy mennyire összehangolt az élelmiszerár-emelés, emiatt munkatársaik több helyszínen is megjelentek szerdán felmérni a helyzetet – tudta meg a Telex. A portálnak küldött válaszában a GVH megírta, tejtermékeket érintő gyorsított ágazati vizsgálatuk folyamatban van, így erről nem közölhetnek információt.
A hivatal korábban bejelentette, az élelmiszer-kiskereskedelmi piaci szektort fogják hatósági eljárásban vizsgálni, két nappal később pedig egy 30 napos, gyorsított ágazati vizsgálatot hirdettek a tejtermékekre. Ennek során azt próbálják megállapítani, torzulhatott, vagy korlátozódhatott-e a verseny, illetve felmerülhetett-e bármilyen jogsértés, amely versenyfelügyeleti eljárást alapozna meg a szektor valamely szereplőivel szemben.
Mindeközben a 24.hu pedig úgy értesült, hogy összesen negyven élelmiszergyártó, beszállító és kereskedőcéget érintett a GVH akciója, amellyel az elszálló élelmiszer-infláció okait keresik. Korábban az élelmiszerszektor minden fontos szereplője közleményben részben megválaszolta ezt a kérdést: úgy gondolják, a negyven százaléknál is nagyobb dráguláshoz a több mint egy éve érvényben lévő árstopok is jelentős mértékben hozzájárultak.
A drágulás okaival korábban ebben a cikkünkben foglalkoztunk részletesen:
A GVH keresi a brutális élelmiszer-drágulás okait - Ön szerint megtalálja a kormányt?
Az önmagát immár nemzetiként aposztrofáló Gazdasági Versenyhivatal „többek között" az élelmiszerláncok körmére néz, vajon miért drágulnak Magyarországon kiemelkedő mértékben az élelmiszerek. „A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) hatósági eljárásban vizsgálja az élelmiszer-kiskereskedelmi piaci szektort, valamint piaci jelzéseket értékel annak ellenőrzésére, hogy közrejátszhat-e versenyjogsértés, vagy versenytorzulás az élelmiszerárak kiugró emelkedésében" - jelentette be a hivatal.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.