Az MVM Csoport dolgozóit tömörítő szakszervezeti szövetség szerint visszás, hogy a nemzetgazdasági szempontból stratégiai jelentőségűnek minősített ágazat dolgozói még olyan bérrendezésben sem részesülhetnek, melyet a magyar gazdaság teljesítménye lehetővé tesz. Azt írják, készek „mindent megtenni” annak érdekében, hogy javaslataikat elfogadja az energiavállalatot tulajdonló állam.
Az MVM Társaságcsoport Szakszervezeti Szövetsége elfogadhatatlannak tartja, hogy az MVM Csoport társaságainál foglalkoztatott munkavállalók sem ez évre vonatkozó kiegészítő bérintézkedésben, sem további béremelésben ne részesüljenek.
A szakszervezetek elfogadhatatlannak tartják, hogy miközben a villamosenergia-ipar a nemzetgazdaság egyik stratégiai jelentőségű ágazata, az MVM dolgozói rendre a nemzetgazdasági átlagnál kisebb bérfejlesztésben részesülnek, és évről évre reálbércsökkenést szenvednek el.
Közleményükben azt írják, hogy az MVM Zrt. felett tulajdonosi jogokat gyakorló magyar állam nem ad felhatalmazást, mozgásteret a társaságcsoportnak arra, hogy érdemi bértárgyalásokat folytasson.
A szakszervezetek közölték: fenntartják javaslatukat arra, hogy a most aktuális és a jövő évre szükségesnek látott bérfejlesztés százalékban kifejezve legalább kétszámjegyű legyen, és meghatározása során a munkáltató legyen figyelemmel az infláció várható alakulására.
A szerkesztőségünkhöz eljuttatott állásfoglalás szerint a szakszervezetek megértik a rezsicsökkentés részleges fenntartását, ám azt elfogadhatatlannak tartják, hogy az állam erre – az MVM Csoport részben emiatt veszteséges gazdálkodására – hivatkozva ne engedje az energiaipari dolgozók bérének emelését, így a szakpolitikai döntés következményei aránytalanul nagy többletterhet rójon az MVM-es munkavállalókra.
A közleményben leszögezik, készek „mindent megtenni” javaslataik érvényesítése érdekében, és nem hagyják, hogy „a tisztességesen elvégzett munka anyagi elismerés nélkül maradjon”.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.