Palkovics László Dunaújvárosban arról beszélt, hogy a kormány szívesen megmenti a bajba jutott vasművet, azonban annak jelenleg legitim vezetése sincsen.
„A jövő heti kormányülésen napirendre kerül az ISD Dunaferr Zrt. helyzete, a kormány megvizsgálja, hogyan lehetne megmenteni a nehéz helyzetbe került acélművet, amely mindkét nagyolvasztóját leállította – mondta Palkovics László pénteken, dunaújvárosi sajtótájékoztatóján.
A technológiai és ipari miniszter azt mondta, ő maga fogja beterjeszteni a kormány elé azt a javaslatot, amiben benne lesz, hogy év végéig milyen források biztosításával tudnák támogatni „a nemzetstratégiai szempontból fontos cégcsoportot, amely többezer embernek ad munkát közvetlenül és még többnek közvetve”.
Állami segítség nélkül néhány hét múlva vége lehet a Dunaferrnek
A dunaújvárosi gyárnak jelenleg mindkét nagyolvasztója áll, mivel beszállítójuk megtagadta a szállítást.
Palkovics szerint azonban a kormány sincs könnyű helyzetben, mivel a vasmű magánvállalat, ezért az állami beavatkozás lehetőségei erősen korlátozottak, ráadásul az elrontott privatizáció óta azt sem lehet tudni, hogy ki a tényleges tulajdonos, valamint jelenleg legitim vezetése sincs a vállalatnak.
A miniszter hozzátette, hogy az acélmű ismert működési költségei alapján 5–10 milliárd forint elég lehet a következő két hónapra, viszont nehezíti a helyzetet, hogy több felszámolási eljárás és egyéb követelés is fut a Dunaferrel szemben.
Csődben kellene lennie a Dunaferrnek, mégis működik
A háború bénítja meg a Dunaferr tulajdonosait, a vasmű rogyadozik az adósságok alatt, mégis célpontja lehet olyan befektetőknek, amelyek hadiipari beszállításokban érdekeltek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.