A NAV összesen 60 embert hallgatott ki gyanúsítottként az üggyel kapcsolatban.
Felszámolt egy számlagyárat működtető társaságot a NAV – közölte az ügyészség.
A vádhatóság közleménye szerint egy 45 éves férfi irányította a bűnbandát, amely 2017-től kezdve működtette a több cégből álló számlagyárat. A szervezet szolgáltatását olyan gazdasági társaságok vezetői vették igénybe, amelyek a számlagyár fiktív költségszámláival csökkentették a vállalkozásuk fizetendő adóját. A számlabefogadó cégek, cégcsoportok jellemzően őrző-védő, takarítási, illetve egyéb kereskedelmi tevékenységet végeztek.
A látszat kedvéért a fiktív számlákon szereplő összegeket elutalták a számlakibocsátók bankszámláira, majd azt a bűnbanda tagjai tovább utalták külföldi bankszámlákra.
A közlemény szerint a bűnbanda rendkívül szervezetten és konspiratív módon dolgozott, több helyszínen is titkos irodát tartottak fenn.
A bűnszervezetként működő számlagyár több mint 6 milliárd forintos kárt okozott az állami költségvetésnek.
A NAV április 14-én összehangolt, országos akciót hajtott végre, amely során nagy mennyiségű bizonyítékot, bélyegzőket, számítástechnikai eszközökön tárolt adatokat foglaltak le. A hatóság csaknem 60 embert hallgatott ki gyanúsítottként.
Az ügyészség 6 gyanúsított – köztük a számlagyárat működtető bűnszervezet vezetője, a számlagyár adminisztrátora, továbbá az egyik haszonhúzó cégcsoport két vezetője és könyvelője – letartóztatását indítványozta. A letartóztatásukról várhatóan ma dönt a nyomozási bíró.
* * * Már teljesen ingyenes bankszámlák is elérhetőek
Sokan fizetnek éves szinten több tízezer forintot csak azért, mert van saját bankszámlájuk. Azonban léteznek már teljesen ingyenes számlacsomagok is! A Bankmonitor bankszámla kalkulátora – a bankolási szokásai alapján - mindenkinek személyre szabottan megmutatja az elérhető legkedvezőbb ajánlatokat.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.