Szilveszter napján kis időre 365-re is gyengült a forint, de egy kicsit erősödött az év utolsó óráiban.
December 31-e reggelig folytatódott a forint két hete tartó gyengülése, akkor egy rövid időre át is lépte a 365-ös határt a forint/euró árfolyam. Délelőtt 11 után azonban erősödni kezdett, így 2020 utolsó óráiban 362 forintot kellett fizetni egy euróért.
Az eredeti 2020-as költségvetés szerint 320,9 kellett volna, hogy legyen az árfolyam - ezt az év folyamán egyetlen alkalommal sem sikerült még csak megközelíteni sem.
Egy éve ilyenkor 329 forintba került egy euró, azóta sem volt olyan erős a forint. Januárban és februárban folytatódott az akkor már évek óta tartó lassú, de folyamatos gyengülés, a tavaszt 335-ös árfolyamon indította - vagy ahogy az MTI fogalmazott, "történelmi csúcsra erősödött az euró". Onnan a járvány okozta bizonytalanság miatt zuhanni kezdett, majd az egészre még egy lapáttal rátett az, hogy a kormány hetekig csak ígérte, hogy majd bejelent valamit a gazdaságpolitikáról. A történelmi mélypontot április 1-jén érte el a forint, akkor 369,5 forintba is került egy euró.
Miután a kormány csak előállt a válságkezelő csomagjával, és hamarosan az is kiderült, hogy a járvány első hullámát az egészségügyünk kevés kárral megúszta, a nyár nagy részét a 345-350 közötti tartományban töltötte a forint. De ahogy egyre inkább lehetett látni, hogy a második hullám súlyos lesz és komoly gazdasági károkat is okozhat, úgy menekítette egyre több befektető a biztonságosabb euróba, dollárba vagy aranyba a pénzét, így szeptember végére már újra 365-nél járt az árfolyam. Kevés kilengéssel azóta is azon a szinten maradt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.