Az amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy nem írja alá a szövetségi kormányzat finanszírozásáról szóló törvényt..
Az amerikai republikánus és demokrata párti kongresszusi képviselők hónapokon át tartó nehéz tárgyalások után jutottak megállapodásra a kormányzati intézmények 2021-es finanszírozásáról. A mintegy 2300 milliárd dolláros csomagtervezetben 892 milliárd dollárt különítettek el a koronavírus-járvány miatti gazdaságélénkítő intézkedésekre. Ezzel a büdzsével az amerikai kormányzat működését jövő év szeptemberéig finanszíroznák.
Donald Trump amerikai elnök azonban egy Twitter-üzenetben közvetve azzal fenyegetőzött, hogy nem írja alá a kormányzati intézmények finanszírozásáról szóló törvényt, ami elemzők szerint a kormányzat év végi leállásához is vezethet.
Trump a Twitteren helyi idő szerint kedd este közzétett videójában azt követelte, hogy minden egyes állampolgárnak 2000 dollárt juttassanak a jelenleg tervezett 600 dollár helyett, amivel sajtójelentések szerint közeli munkatársai közül is sokakat meglepett. Azt nem tette egyértelművé, hogy ténylegesen meg fogja-e vétózni a törvényt.
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) December 23, 2020
A Reuters hírügynökségnek nyilatkozó bennfentes források szerint az elnök tanácsadói azt hitték, hogy sikerült lebeszélniük Trumpot erről az igényről.
Az elnök egyebek mellett a külföldi segélyek törvénybe iktatását, illetve például a Smithsonian Intézet múzeumainak finanszírozását kifogásolja.
A szövetségi kormányzat finanszírozása hétfőig biztosított, így amennyiben a szerdán Floridába készülő Trump nem írja alá a szóban forgó törvényt, a kormányzati intézmények dolgozóinak milliói kényszerülhetnek fizetés nélküli szabadságra.
A kormány részt vett az 5500 oldalas tervezet megalkotásában, és a Fehér Ház még vasárnap is arról tájékoztatott, hogy Donald Trump alá fogja írni ezt a jogszabályt.
A törvényt már a törvényhozás mindkét háza, a képviselőház és a szenátus is nagy többséggel elfogadta.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.