Elképesztő tömeg hömpölyög a közterületeken este 10 után.
Nemcsak Magyarországon, Európa sok más országában is be kell zárniuk késő este a szórakozóhelyeknek. Nagy-Britanniában Boris Johnson miniszterelnök kedden jelentette be, hogy a vendéglátóhelyeknek este 10 után le kell húzniuk a rolót, hogy kevesebb legyen a csoportosulás és megfékezzék a koronavírus terjedését.
A rendelet megalkotói csak azzal nem számoltak, hogy a briteket ez nem fogja megakadályozni az ivásban, legfeljebb az utcán, vagy lakásaikban buliznak tovább – írta az Independent.
A Twitteren rengeteg videó terjed az este 10 után hömpölygő tömegről, egyikük azt írta, hogy hónapok óta nem látott ennyi embert a londoni belvárosban. Mások arra panaszkodnak, hogy a pubok zárása miatt a házibulik szaporodtak meg.
(10pm curfew just meant everyone rolling out onto the streets and onto the tubes at the same time and it was the busiest I’ve seen central London in months) pic.twitter.com/7oWKH5APNG
— Kirsty Lewis (@kirstylewis6) September 24, 2020
Angliában egyébként a hat fő feletti csoportosulások is be vannak tiltva, de a jelek szerint ezt sokan nem tartják be, a rendőrök pedig nem tudnak mindenhol ellenőrizni. Ez például az Oxford Circus este 10 óra után:
Day two of a 10pm curfew: Oxford Circus has turned into an impromptu party pic.twitter.com/YTCVdf3GAl
— Charlie Haynes (@charliehtweets) September 25, 2020
Walesben egyébként kicsit mások a szabályok, ott este 10-kor lehet kirendelni az utolsó kört, a vendégeknek pedig utána még van 20 percük, hogy elfogyasszák italaikat.
Arról, Magyarországon hogyan hatott a korai zárás a szórakozóhelyekre, ebben a cikkünkben írtunk:
"Nem akkora baj, ha nem másnaposan megyek dolgozni" - vannak még maszkban bulizók Budapesten
Csapdahelyzetbe kerültek a budapesti szórakozóhelyek: bár a tulajdonosok és üzemeltetők is tudják, hogy az este 11 órás zárás előírásával nem az volt a kormány célja, hogy a bulikat előbbre hozzák, ők úgy érzik, más lehetőségük nincs a megmaradásra. Van, ahol a nagy belső térben bíznak, máshol inkább a szerencsében.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.