Gazdaság MTI / hvg.hu 2019. október. 25. 14:13

Jóváhagyták a tagállamok a Brexit halasztásának kérelmét

De azt még nem tudni, ezúttal meddig nyúlik el.

Megállapodtak az Egyesült Királyság európai uniós kiválási határidejének újabb halasztását célzó brit kérelem jóváhagyásáról a bennmaradó tagállamok kormányai, de annak hosszáról majd csak később születik döntés – közölték diplomáciai források pénteken.

Michel Barnier, az EU Brexit-ügyi főtárgyalója kiválónak nevezte a huszonhetek brüsszeli EU-nagyköveteinek találkozóját, és elmondta, hogy a munka a következő napokban folytatódni fog.

Névtelenséget kérő tisztségviselők arról számoltak be, hogy a tervek szerint jövő hét elején határoznak a hosszabbítás időtartamáról.

Donald Tusk, az Európai Bizottság elnöke korábban úgy reagált: akár január 31-ig csúszhat a Brexit, ha azt a bennmaradó 27 tagállam elfogadja.

Boris Johnson brit miniszterelnök a múlt héten formálisan kezdeményezte az uniós állam- és kormányfők alkotta Európai Tanácsnak küldött levelében a brit EU-tagság megszűnésének halasztását, ugyanakkor egy másik levelet is küldött, amelyben közölte a testülettel, hogy károsnak tartaná a kérés teljesítését.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.