Tavaly 70 milliárd forintnál is több jutalékot tettek zsebre.
Rekord bevétellel zárták a 2018-as évet a biztosításközvetítők és alkuszok. A Napi.hu azt írja, hogy 73,7 milliárd forint jutalékot tettek zsebre, csaknem 11 százalékkal többet a 2017-esnél.
Az ügynökök azonban tavaly csupán 19 milliárd forintot kerestek, ez a kétharmada annak, amit a válság előtt kaptak, és mindössze egy százalékkal magasabb a 2017-esnél. Az alacsony jutalékbevétel oka az egyre szigorúbb szabályozás, amely alapján a jutalékokat maximálniuk kell a biztosítóknak, és azt is csak csöpögtetve fizethetik ki a közvetítőknek.
Tavaly 89 ezer folyamatos díjfizetésű életbiztosítást adtak el, ez 30 százalékkal több a 2017-esnél, amelyek állománydíja pedig 36 százalékkal csaknem 18 milliárd forintra nőtt. A közvetítők által eladott egyszeri díjas életbiztosítások száma is emelkedett tavaly 18 százalékkal 29,7 ezerre. Az állománydíj azonban elmaradt a 2017-estől, éppen csak elérte a 18 milliárd forintot.
A vagyonbiztosításokat értékesítők tavaly 54,6 milliárd forint jutalékbevételt kaptak a biztosítóktól, 14 százalékkal többet, mint 2017-ben. A jutalékok növekedésének hátterében a biztosítási díjbevételek, illetve a díjak emelkedése állhat.
* * * Gondoskodjon családja anyagi biztonságáról nehéz helyzetben is
A jelenlegi nehéz, bizonytalan gazdasági helyzetben még fontosabb a család anyagi védelme. A Bankmonitor Biztonság biztosítás választásával nehéz helyzetben a családnak legalább a hitelei törlesztésével nem kell foglalkoznia.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.