Nagyjából 3001 milliárd forintra értékelték a Fradi labdarúgócsapatát a legutóbbi tőkeemelési tranzakcióval, de természetesen nem ér ennyit a csapat, és a tőkeemelés sem piaci alapú tranzakció volt - írja a G7 gazdasági portál.
A Ferencvárosi Labdarúgó Zrt. közgyűlése február közepén döntött arról, hogy két darab ezer forintos névértékű részvényt bocsát ki, és ezzel 20 007 000 forintra növeli a cég alaptőkéjét, a részvényeket lejegyző FTC azonban nem kétezer forintot fizetett a 0,01 százalékos tulajdonrészt megtestesítő papírokért, hanem 300 milliót, vagyis egy ezer forintos névértékű részvényt (amilyenből több mint húszezer van a cégnek) 150 millióért jegyeztek le, így több mint 3000 milliárd forintra értékelte fel a vállalatot.
Az ügyletről a G7 gazdasági oldal írt vasárnapi cikkében, ugyanakkor hozzáteszik, hogy természetesen csak akkor érne ennyit a Fradi, ha a tőkeemelés piaci alapú tranzakció lett volna, de nem az volt, hanem vélhetően megszorult a Fradi, és forrásbevonásra volt szüksége. A cég mindenesetre nem válaszolt az újságíók megkeresésére.
Ha valóban 3000 milliárd forintot érne a Fradi, az azt jelentené, hogy háromszor annyit ér a klub, mint a Manchester United vagy a Real Madrid, többet érne, mint a második legnagyobb magyar cég, a Mol, és a legértékesebb hazai cég, az OTP is nagyjából 20 százalékkal lenne csak magasabb értékű.
A lap felteszi a kérdést, hogy miért van szüksége a Fradinak ilyen tőkebevonási megoldásokra, amikor a bevételei brutális mértékben emelkedtek az elmúlt években, tavalyelőtt a csapat 5,37 milliárd forintból gazdálkodhatott.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.