A cég azt is közölte, hogy az ellenőrök nem próbálják álcázni magukat.
Az elmúlt években folyamatosan csökkent a BKK jegyellenőreinek száma – írja a Napi.hu.
A lap a Budapesti Közlekedési Központ Zrt.-től (BKK) tájékoztatása alapján azt írja, idén augusztus végén 223 jegyellenőr dolgozott a BKK járatain és további 62 a HÉV-en, holott 2013-ban még 365 ellenőr dolgozott a BKK-nál, 76 pedig az akkor még a BKV Zrt.-n belül működő HÉV-nél.
A lap összesítéséből az derül ki, hogy 2013 óta folyamatosan csökkent az ellenőrök száma, de a BKK közlése szerint így is próbálnak hatékonyan fellépni a bliccelőkkel szemben az ellenőröket kísérő, hatósági jogkörrel rendelkező közterület-felügyelőkkel, azzal, hogy az összes vonalon előre nem kiszámítható módon jelennek meg az ellenőrök, és hogy hamar visszatérnek az már ellenőrzött vonalakra. Emellett igyekeznek minden pótdíjat behajtani.
A BKK azt is közölte, hogy az ellenőrök nem próbálják álcázni magukat, "nem törekszenek arra, hogy a jegyellenőrök ne legyenek felismerhetők". Ezzel együtt idén júliusban formaruhákat is bevezettek az ellenőrök számára. A cég szerint az egységes arculatnak köszönhetően a jegyellenőrök megjelenése az utasokat jogkövető magatartásra ösztönzi, növeli az együttműködési hajlandóságukat.
A friss tapasztalatok szerint a formaruha bevezetése óta nőtt az azonnali pótdíjbevételt hozó helyszíni pótdíjazások száma.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.