A korábbi kereskedelempolitikai miniszteri biztos a jövőben a fővárosi aszfaltozásért felel. A cél, hogy 2022-re ne maradjon földút Budapesten.
Kereskedelempolitika helyett budapesti útépítésekkel foglalkozhat a jövőben a cége könyvelési szabálytalanságai miatt elhíresült fideszes Szatmáry Kristóf: a csütörtöki Magyar Közlönyben megjelent határozat szerint az NGM egykori államtitkára 2020-ig a Miniszterelnökség Miniszterelnökség Budapesti Útépítési Program koordinálásával megbízott miniszteri biztosaként tevékenykedhet.
Hogy minek Budapestre külön útépítési program, külön miniszteri biztossal, pláne a Miniszterelnökség fennhatósága alatt, amikor az infrastrukturális beruházások összességében a fejlesztési tárca-utód innovációs minisztériumhoz tartoznak, azt Szatmáry a hvg.hu-nak a Fidesz budapesti elnökségének egy másfél évvel ezelőtti döntésével indokolta. A testület akkor azt tűzte ki, hogy 2022ig az összes meglévő földutat le kell aszfaltozni a fővárosban. A földutak felszámolásáról időközben a kormány is elfogadott egy határozatot, a múlt héten elfogadott 2019-es költségvetésben pedig első körben 10 milliárd forintot is elkülönítettek erre.
A politikus elmondása szerint a pénzre több lépcsőben, és több kategóriában pályázhatnak majd az önkormányzatok, hiszen vannak olyan – értelemszerűen külső – kerületek, ahol a földutak alatt kész a csatornarendszer, de vannak teljesen csatornázatlan utcák is.
A miniszteri biztos a határozat szerint
a) figyelemmel kíséri a területre vonatkozó jogszabályok szakmai előkészítését, és közreműködik a kapcsolódó stratégiai és költségvetési intézkedések kidolgozásában,
b) koordinálja a Program végrehajtásával összefüggő tervezési feladatokat,
c) felügyeli a Program végrehajtásával kapcsolatos források felhasználásával kapcsolatos döntés-előkészítést,
d) rendszeresen tájékoztatja a minisztert, illetve félévente írásbeli beszámolót készít.
A munkáért helyettes államtitkári díjazás és három fős titkárság is jár a politikusnak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.